„Tolmeldamise võlu ja valu“

Pernova Loodusmaja, A. H. Tammsaare pst 57, Pärnu, 80016 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

09.11.23 - 31.08.24

10:00 - 18:00
Min 4.00€
Max 11.00€

Külalisnäitus Pernova Loodusmajas tutvustab taimi tolmeldavate putukate mitmekesisust, põnevaid kohastumusi ning ka inimtegevusest tekkinud ohte, mis varitsevad nii putukaid kui ka neist sõltuvaid taimi.


„Näitusel on põhirõhk putukatel, kuna nemad teevad taimede tolmeldamisel ära lõviosa tööst. Putukad on üleüldse üks väga põnev seltskond, kui osata vaadata, siis peegeldub putukaliikide omavahelistes suhetes peaaegu terve maailm,“ rääkis näituse kuraator Veljo Runnel. Taimede ja putukate elu on omavahel keerukalt põimunud, kus üks pool ei saa läbi teiseta ning kogu ülejäänud elusloodus sõltub sellest suhtest. Näitusel saab tõdeda, et selle rikkuse säilimine on tänapäeval suuresti inimese enda kätes.


Näituse fotodel ja interaktiivsetel eksponaatidel lahti rullitud putuktolmeldajate rikkalik maailm, kus loodusehuvilisel külastajal ei jää muud üle kui imestust väljendada. 


Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia näituse kuraator on Veljo Runnel, kujundaja ja graafiline disainer Margot Sakson, illustratsioonid tegi Grete Alt. Näituse interaktiivsed eksponaadid teostas OÜ Linex, stendid OÜ Salibar. Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.