Supelkontserdid 2024

Supeluse ja Roosi tänava nurgal, Supeluse, Pärnu, Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

02.07.24 - 06.08.24

18:00 - 18:00

Pärnu linnas, Supeluse ja Roosi tänava nurgal toimuvad meeleolukad tänavakontserdid pakuvad võimalust veeta oma suveõhtu mõnusa muusika saatel. Supelkontserdid toovad kuulajateni noored andekad pärimusmuusikud. Kontserdid on kõikidele kuulajatele tasuta.

Tegemist on kontsertsarjaga, kus toimub kokku viis kontserti ja esinevad erinevad pärimusmuusikute koosseisud. Lisaks toimub ka vabamusitseerimine ehk jämm, kust võivad kõik muusikud osa võtta. Kontserdid ja jämm toimuvad 2024. aasta suvel (vahemikus 02.07-06.08) igal teisipäeval kell 18.00.

 

Programm:

 

1. Triuka (02.07 kell 18.00)

Triuka on ansambel, mis sukeldub sügavale Eesti pärimusmuusika juurtesse ja avardab samas oma loomingulisi piire, katsetades klassikalise muusika meloodilisi käike ja rütmimuusikale omaseid gruuve. Bänd ei piirdu ainult vanade ja kõigile teada-tuntud tavade järgimisega, vaid otsib pidevalt uusi helimaastikke ning loob värskendavaid ja uuenduslikke muusikalisi elamusi. Triuka on aktiivselt esinenud Viljandi Pärimusmuusika festivalil ning jõudnud ka kaugemale, kandes oma muusikat Taani ja Leetu. Nad on pälvinud tunnustust kui Noor Pärimusbänd 2023.

 

2. Lämmi Üü (09.07 kell 18:00)

Lämmi Üü on kromaatiliste kannelde duo, kelle muusika viib kuulaja rännakule mööda hääbunud pärimusradasid.  

Virumaa neiud, Loore Vau ja Triinu Orgmets, kohtusid Viljandi kultuuriakadeemias pärimusmuusikat õppides ning leidsid omavahel ühise huvi muistsete eestlaste öiste tavade vastu. Soojas kevad-või suveöös oli eestlase jaoks palju olulist — päeval tehti tööd, kuid õhtusel ja öisel ajal tuldi kokku, et lõbutseda, tantsida, pilli mängida ja jutte vesta. Hetkel on duo looming inspireeritud õitsil käigu ehk öise karjas käimise tavast, mille olemust nad enda muusikaga avavad ja tutvustavad. Värske kõlaga pärimusmuusika seadete loomine ja isiklike loominguliste piiride kompamine pillil, mis Eesti pärimusmuusika maastikul siiani pigem võõraks on jäänud - see on duo missioon ja miski, mis neid kirjus Eesti pärimus skeenes eristab.

 

3. Duo Mänd/Krüsban (16.07 kell 18:00)

Duo Mänd/Krüsbani olemus ning suhtumine pärimusmuusikasse on traditsioone austav, heatahtlik, tantsuline, terav, hoogne, robustne, peenetundeline ja natuke „kiiksuga“, esitades peamiselt seadeid meie oma pärimusmuusikast, sekka natuke välismaist ja uuemat autoriloomingut. 

 

Ansambli moodustavad Regina Mänd (5-keelne viiul, vokaal) ning Kert Krüsban (eesti lõõts, laul), kes kannab hetkel Vabariigi pillimehe tiitlit.

 

2021. aastal andis duo välja debüütalbumi "Ai-tit tui-tui", mis oli Etnokulpide kahe kategooria nominent. Eelmise aasta mais ilmus digitaalselt nende teine album "Idameri-Läänemeri" koostöös Villu Talsi ja Tõnis Kiraipuga, mis keskendub saartelt ja rannikualadelt pärit muusikale. Album oli eelmise aasta Etnokulpidel nomineeritud “Aasta albumi” kategoorias.

 

4. Duo Mann & Juula (23.07 kell 18:00)

 

Me oleme Duo Mann & Juula ehk kaks noort viiuldajat Maria & Juuli. Meie kirg on saagida Eesti pärimusmuusikat ning jäljendada vanu legendaarseid pillimängijaid. See on inspireerinud meid looma endi lugusid, mille helikeel on veidi sünge, energiline ja elav, teisalt tundlik ning puhast lusti täis. See kõik sai kokku meie debüütalbumile “Pleektatsu”. Olles mõlemad Pärnakad, ootame väga, et saaks taas kodupublikule mängida!

 

5. EHALE (30.07 kell 18:00)

EHALE on 2022. aastal kokku tulnud ansambel, kelle kireks on pärimusmuusika. Nende helikeel on ühtaegu soe ja vabastav. Traditsiooniline tantsumuusika segatakse uute ideede ja omapärase tunnetusega, vana mängitakse uues võtmes.  

 

EHALE ainulaadne helikeel ühendab sujuvalt kontrastseid elemente. Kolme keelpilli ja klarneti kohtumisel sulatakse kokku tervikuks, mis kõditab närve ja kõrvu. Nende muusika võib olla kui sõõm värsket õhku või siis hoopis meenutada hubast õhtut kamina ees. EHALE muusika toob kokku lood eri Eesti otstest ning kaugemaltki, pakkudes kuulajaile nauditavat elamust.

 

6. Jämm (06.08 kell 18.00)

Kontsertsarjale järgneb vabamusitseerimine ehk jämm, kust võivad kõik muusikud ning ka teised huvilised osa võtta! 

Kas sinagi oled üks nendest, kes nukralt vaatab enda sahtlisse kirjutatud lugusid ja ohkab, et pole kusagil neid esitada? Või äkki leiad ennast kurvalt tänaval kõndimast, et pole kedagi, kellega koos muusikat teha ja seda nautida? Meil on sulle selleks lahendus! Tule jämmile! 

Võta oma pill või lauluhääl kaasa ja tule veeda oma suveõhtu teistega koos musitseerides!

 

Kohtumiseni Supeluse ja Roosi tänava nurgal!

Kontsertsarja toetavad: Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital