Richard III tagasitulek kell 9.24 saabuva rongiga / Endla teater

Endla teater, Keskväljak 1, Pärnu
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

12.10.24

19:00 - 21:15
Min 19.90€
Max 26.50€

„Richard III tagasitulek kell 9.24 saabuva rongiga“

Komöödia

 

Prantsuse näitleja ja näitekirjaniku Gilles Dyreki „Richard III tagasitulek kell 9.24 saabuva rongiga“ on pöörane komöödia sellest, kuidas oma perekonnaga ära leppida. Näidendi maailmaesietendus toimus 2022. aastal Avignoni festivalil ning oli 2023. aastal Prantsuse teatriauhindadel nomineeritud parima komöödia kategoorias.

„Kokkuvõtteks on ainult kaks viisi suremiseks: kas rahus iseendaga, see tähendab teistega, või sõjajalal kõigiga, see tähendab iseendaga,“ on tarkus, mille pensionile jäänud endine edukas poliitnõustaja Pierre- Henri ühelt kohtumiselt üles korjab. Nüüd, elu lõpul, on ta otsustanud selle tarkuse järgi toimida ning iseendaga – see tähendab oma perekonnaga – rahu teha. Perekondlikust puhkusenädalast vanas maamajas saab aga tormiline rännak läbi peresuhete, eluvalede ning teatritõe, viies Pierre-Henri palju kaugemale, kui ta oleks osanud oodata. Või nagu ütleb üks tegelastest: „Teatris on kõik tõsi. Teater võib olla puhas vale, aga see vale muutub tõeks, sest kõik on valmis uskuma, mida meile jutustatakse. Kõik on tõsi, isegi kui mitte miski pole tõsi. Ja elus on vastupidi: ühel päeval sa avastad, et kõik, mida sa tõeks pidasid, oli vale, ja kõik vajub kokku … Üksainus asi on vale ja mitte miski ei ole enam tõsi.“

 

Lavastaja: Ingomar Vihmar

Autor: Gilles Dyreki

Kunstnik: Kristiina Põllu

Tõlkija Triin Sinissaar

Valguskunstnik: Margus Vaigur

Muusikaline kujundaja: Ingomar Vihmar

Osades: Liis Karpov, Fatme Helge Leevald, Kleer Maibaum, Saara Pius (külalisena), Sten Karpov, Priit Loog, Sander Rebane, Indrek Taalmaa (külalisena), Siim Angerpikk (külalisena)

 

Esietendus 1. juunil 2024 Endla Teatri Suures saalis.