Pärnu Muuseum – 11 000 aastat ajalugu

Pärnu Muuseum, Aida 3, Pärnu, 80010 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

01.06.24 - 31.12.24

10:00 - 18:00
Min 7.00€
Max 27.00€

Pärnu Muuseumi püsiekspositsioon ulatub läbi 11 000 aasta, kiviajast kaasaega ning annab ülevaate kogu paikkonna ja Eesti ajaloost. Möödunud aastatuhandete ja sajandite hõngu on võimalik tunda läbi ehtsate esemete, uute teadmiste, mängude ja elamusnurkade. Läbi traditsiooniliste ning interaktiivsete lahenduste saab jalutada viies näitusesaalis ning vaadata nende vahel asuvas kinosaalis ajaloolilisi ringvaateid Pärnu ajaloost.  

 

Muuseumi väljapanekus on eksponeeritud mitmed meie kollektsiooni hitid: 14. sajandist pärineva hansakoge fragment, keskaegse Uus-Pärnu linnavärava- ja linnamüüri varemed, kunagise linna peakiriku ehk Nikolai kiriku tornikukk, Pulli asula ajast ehk rohkem kui 8000 aastat vana nn kiviaja Madonna, hansaaegadest pärinev Uus-Pärnu linna palverändurimärk, Academia Pernaviensise ehk Rootsi ajal Pärnus tegutsenud ülikooli hoonel olnud päikesekell, esimene eestikeelne piibel 1739. aastast, ajalehe “Perno Postimees” köidetud aastakäik, malelaud, mille puitosade vahele vahele olid peidetud kuni 1940. aastal alanud okupatsioonini ametis olnud Eesti presidendi Konstantin Pätsi kirjad Eesti rahvale ja Rahvasteliidule, nõukogulik tüüpsisustusega elutuba ning palju-palju muud põnevat. 

Muuseumis on lisaks püsiekspositsioonile terve eraldi korrus ajutiste näituste tarbeks. Sel suvel ootab huvilisi eesti naiskunstnike looming näitusel "Kooskõla".