Lillemüüjatel hakkas külm / Endla Teater

Pärnu Endla Küün, Keskväljak 1
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

12.09.24

19:00 - 21:05
Min 21.50€
Max 26.50€

Muusikaline dokumentaalnostalgia

Pärnus Rüütli tänava hotellipoolses otsas, kusagil seal, kus kunagi oli juugendlik teatrihoone, asub  lilleturg, mis igale pärnakale tuttav. Vähemasti nägupidi on tuttavad ka lillede vahelt välja paistvad müüjate lahked näod, sest nemadki on seal olnud justkui alati, kogu aeg, iga päev ja öö. Olnud, et müüa oma kaupa, kuulata ära inimeste muresid ja vaadata ajas muutuvat Pärnut läbi lilledega raamistatud kioskiklaasi. Kuid nemadki muutuvad koos ajaga, sest aeg on halastamatu, ehitades üksteise kõrvale järjest uusi kaubanduskeskusi, milles igaühes oma lillepood, kust möödaminnes vajaliku õiekese kätte saab. Iga päevaga jääb üha vähemaks neid, kes Rüütli tänava lilleturul peatuvad, et lilli osta ja müüjatele paar lahket sõna poetada. Ka linna uusplaneeringus, mis seni veel paberil, me Pärnu lilleturgu enam ei näe…

Kõik lõpeb kunagi, sest see on elu paratamatus, kuid miski ei lõpe lõplikult ega kao jäljetult, sest inimesed mäletavad ja peale neid tulevad uued inimesed, kes mäletavad nende mälestusi. Mälestuste mälestused hakkavad elama oma elu, kaugenevad argitõest, ja saavad päriselt tõelisteks, sest kannavad endas miskit suuremat, kui südamesse mahub ja hing välja kannatab.

Lavastus põhineb intervjuudel, vestlustel ja artiklitel, mis lähemalt või kaugemalt Pärnu lilleturu saamislugu, sellega seotud inimesi ja ajaga juhtunud lugusid käsitlevad.

Lavastaja Laura Jaanhold

Autor Ott Kilusk

Kunstnik Illimar Vihmar

Muusikaline kujundaja ja lauluõpetaja Feliks Kütt

Valguskujundaja Ivar Piterskihh

Osades Ireen Kennik, Kadri Rämmeld, Karin Tammaru, Tambet Seling

 

Esietendus 13. aprillil 2024 Endla Teatri Küünis.

 

Lavastuse pealkiri „Lillemüüjatel hakkas külm“ on avavärss Juhan Viidingu luuletusest „Latern“.