''LAULU PIDU'' - Piret Rips-Laul 60. Pärnu Linnaorkester

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

11.01.25

17:00 - 23:59
Min 13.50€
Max 51.50€

L, 11. jaanuar 2025 kell 17.00 Pärnu kontserdimaja  

„LAULU PIDU” — Piret Rips-Laul 60  

Kavas läbilõige armastatud laululooja Piret Rips-Laulu loomingust; kõlab ka spetsiaalselt selleks kontserdiks sündinud pala viiulile ja orkestrile Hans Christian Aaviku soleerimisel.

Pärnu kammerkoor
Segakoor Endla
Üle-eestiline neidudekoor Leelo
Eesti Raadio Laste Laulustuudio Lastekoor
Pärnu Linnaorkester

Elo Kesküla, dirigent
Toomas Voll, dirigent
Külli Kiivet, dirigent
Kadri Hunt, dirigent
Kaie Tanner, dirigent
Henri Christofer Aavik, dirigent

Hanna-Liina Võsa, õhtujuht ja solist
Tõnis Sarap, õhtujuht ja solist
Arete Kerge, sopran
Piret Rips-Laul, klaver
Marii Heleen Matesen, klaver
Heli Sommer, tšello
Hans Christian Aavik, viiul


Kavas läbilõige armastatud laululooja Piret Rips-Laulu loomingust; kõlab ka spetsiaalselt selleks kontserdiks sündinud pala viiulile ja orkestrile Hans Christian Aaviku soleerimisel
 

Pärnu Linnaorkester on üle kolme aastakümne rikastanud Pärnu kultuurimaastikku kui ainus professionaalne sümfooniaorkester Lääne-Eesti piirkonnas. See kogukonda ühendav muusikaline kollektiiv on loonud mitmekülgset kultuuriruumi ning pakub unikaalseid elamusi nii Pärnu kui kogu Eesti publikule. Orkester ühendab Pärnu andekaid muusikuid, moodustades dünaamilise kogukonna, mis on tuntud oma mobiilsuse ja žanrilise mitmekülgsuse poolest. 
Pärnu Linnaorkester on pühendunud eesti muusika esiletõstmisele, olles igal aastal uute teoste esmaettekandja ja salvestaja. 
Pikaajaline koostöö nii erinevate kontserdiorganisatsioonide kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud tippmuusikutega on teinud neist Eesti muusikamaastikul silmapaistva kollektiivi.   
 
Alates 2024/25 hooajast on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Eesti noorema generatsiooni esindajate hulka kuuluv ja 2022. aastal Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia pälvinud dirigent Henri Christofer Aavik. 
Ta on äratanud tähelepanu V Jevgeni Svetlanovi nimelise rahvusvahelise dirigeerimiskonkursi ja VIII rahvusvahelise Jorma Panula nimelise konkursi laureaadina ning seisnud dirigendina arvukate tunnustatud kollektiivide ees, sh Zürichi Tonhalle Orkester, Monte-Carlo Filharmoonia Orkester, 18. Sajandi Orkester (Amsterdam), Sinfonia Rotterdam, Weimari Riigikapell, Jena Filharmoonia Orkester ja Orchestra Senzaspine (Bologna). 
 

www.parnuorkester.ee  
www.facebook.com/ParnuLinnaorkester  
www.instagram.com/parnucityorchestra  

Kontakt: Nikolai 3, Pärnu 80010 Eesti / info@parnuorkester.ee 
Registrikood: 75000489