Kuulamise kunst #1 - Reigo Ahven & rütmid. Pärnu Linnaorkester

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

14.02.25

14:00 - 15:00
Min 11.50€
Max 51.50€

R, 14. veebruar 2025 kell 14.00 Pärnu kontserdimaja  
Kuulamise kunst #1 — Reigo Ahven & rütmid  

Meeleolukas kuulamine igale muusikasõbrale armastatud muusiku, ettevõtja, pedagoogi ja meelelahutaja Reigo Ahvena modereerimisel. Interaktiivses kontserdivormis saame teada, millega on seotud rütmi tajumine inimorganismis, millist tüüpi rütme on olemas ja kas muusika saaks üleüldse eksisteerida ilma selle komponendita.  
 

Reigo Ahven, konferansjee ja löökpillid
Henri Christofer Aavik, dirigent
Pärnu Linnaorkester

Pärnu Linnaorkester on üle kolme aastakümne rikastanud Pärnu kultuurimaastikku kui ainus professionaalne sümfooniaorkester Lääne-Eesti piirkonnas. See kogukonda ühendav muusikaline kollektiiv on loonud mitmekülgset kultuuriruumi ning pakub unikaalseid elamusi nii Pärnu kui kogu Eesti publikule. Orkester ühendab Pärnu andekaid muusikuid, moodustades dünaamilise kogukonna, mis on tuntud oma mobiilsuse ja žanrilise mitmekülgsuse poolest. 
Pärnu Linnaorkester on pühendunud eesti muusika esiletõstmisele, olles igal aastal uute teoste esmaettekandja ja salvestaja. 
Pikaajaline koostöö nii erinevate kontserdiorganisatsioonide kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud tippmuusikutega on teinud neist Eesti muusikamaastikul silmapaistva kollektiivi.   

Alates 2024/25 hooajast on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Eesti noorema generatsiooni esindajate hulka kuuluv ja 2022. aastal Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia pälvinud dirigent Henri Christofer Aavik. 
Ta on äratanud tähelepanu V Jevgeni Svetlanovi nimelise rahvusvahelise dirigeerimiskonkursi ja VIII rahvusvahelise Jorma Panula nimelise konkursi laureaadina ning seisnud dirigendina arvukate tunnustatud kollektiivide ees, sh Zürichi Tonhalle Orkester, Monte-Carlo Filharmoonia Orkester, 18. Sajandi Orkester (Amsterdam), Sinfonia Rotterdam, Weimari Riigikapell, Jena Filharmoonia Orkester ja Orchestra Senzaspine (Bologna). 


Kontakt: Nikolai 3, Pärnu 80010 Eesti / info@parnuorkester.ee

Registrikood: 75000489 
Pärnu Linnavalitsus / Pärnu Linnaorkester 
SEB / EE631010220041191010 
Swift / BIC  EEUH EE 2X