Katrin Lehismets (sopran, Austria), Francesca Cardone (klaver, Itaalia-Austria)

Pärnu Eliisabeti kirik, Nikolai 22
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

31.07.24

20:00 - 23:59
Min 16.50€

Suveaaria 2024. Kunstide süntees
K 31.7.2024 kell 20
 
Katrin Lehismets (sopran, Austria)
Francesca Cardone (klaver, Itaalia-Austria)
Kavas Mahler, Mägi, Respighi, Viardot

Kontserdi kestus ca 1 tund
 
Meie maailma ajalugu on kujundanud paljud sündmused, nagu rahvaste rändamine, sõjad, okupatsioonid – sajandeid kestvad arengud, mis ühendasid ida ja lääne. Tänane ühiskond kipub sageli vastandama: must ja valge, ida ja lääs, ratsionaalne ja irratsionaalne. Kuid kas meie ajalugu pole näidanud, et erinevad kultuurid just nimelt segunevad läbi rände ja okupatsioonide? Ehk äkki on kõik omavahel seotud? Mitmekesine kava hõlmab muusikat naisautoritelt idast lääneni. Kuuleme Ester Mägi, Prantsusmaa-Hispaania taustaga Pauline Viardot’, itaallanna Elsa Respighi ja Alma Mahleri teoseid.
 
Katrin Lehismets õppis klaverit ja laulu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Berliini Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis ning Salzburgi muusikaülikoolis „Mozarteum“. Ta on töötanud ooperisolisti, pianisti ja repetiitorina Euroopas, Kanadas, USAs, Küprosel ja Filipiini saartel. Ooperidebüüdi tegi ta Praha Stavovske Divadlo's, kus toimus Mozarti "Don Giovanni" maailmaesietendus Mozarti enda taktikepi all. Ta on töötanud ka Praha Riigiooperis, Salzburgi Riigiteatris, Niederbayerni Riigiteatris, Kairo ja Alexandria ooperiteatrites, Salzburgi OFF teatris jm. Katrin Lehismets on esinenud mitmel rahvusvahelisel festivalil, Eestis Saaremaa ooperipäevadel ja sarjades „Ooper Raekojas“ja "Suveaaria" Pärnus. Ta olnud ansambli Talong liige ja mänginud mitmes teatri Varius lavastuses, muuhulgas Käbi Laretei roll lavastuses „Vihmapiisad ja kuupaiste“ . 2013. aastast töötab ta kontsertmeistri ja lauljate juhendajana Salzburgi muusikaülikoolis „Mozarteum“. Ta on ka vabakutseline pianist ja laulja.
 
Pianist Francesca Cardone õppis klaverit Firenze Luigi Cherubini konservatooriumis, Santa Cecilia Akadeemias Roomas ja paljudel meistrikursustel. Ta on tunnustatud solist ja kammermuusik ning esinenud erinevates koosseisudes, ansamblites ja orkestrites Itaalias, Austrias, Prantsusmaal, Hispaanias, Inglismaal, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides.
 
Pääse 15 eurot eelmüügis Piletilevis ja 20 eurot pool tundi enne kontserdi algust kohapeal (makse sularahas).

Koostöös: Kultuurkapital, Pärnu linn, Pärnu Eliisabeti kogudus, Pärnu Loomeliit, Pärnu Ooper
http://ooper.parnu.ee/