Jõulukontsert. Pärnu Linnaorkester / Lüdigi saali sügishooaeg 2024

Lüdigi saal, Kooli 13, Vändra alev
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

07.12.24

19:00 - 20:45
Min 21.50€
Max 26.50€

Jõulukontsert

7. detsembril kell 19.00 Lüdigi saalis

Pärnu Linnaorkester. Dirigent Henri Christofer Aavik.

Solistid Maria Listra ja Raiko Raalik

 

Pärnu Linnaorkester, mis loodi aastal 1994, valmistub tänavu oma 30. juubelihooajaks ja toob klassikalise muusika otse kuurortlinna südamesse. Orkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga ning esinenud koos rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistidega. Musitseeritud on paljudes muusikalavastustes ja ooperites, kandes nende kuulajad eri maailmadesse. Lisaks on orkester salvestanud arvukalt Eesti heliloomingut, et väärtustada kodumaiste autorite töid.

Igal aastal avab Pärnu Linnaorkester oma uksed välismaistele tippdirigentidele ja solistidele, et luua üheskoos unustamatuid muusikaelamusi. Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Orkestri silmapaistvaid saavutusi on tunnustatud lausa kahel korral Pärnu muusika aastapreemiaga!


Väärtustame särava muusika loomist, koostööd erinevates žanrites ning kuulajate rõõmustamist ajatu muusikaga. Kutsume teid juubelihooajal kogema muusika võlujõudu ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.


Raiko Raalik on õppinud Heino Elleri nim. Muusikakoolis Taisto Noore lauluklassis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Taavi Tampuu klassis. Aastal 2013 osales Rahvusooper Estonia noorteprojektis „OPERAtsioon VOX“. Aastast 2015 laulab ta Savonlinna Ooperifestivali kooris. Hooajal 2017/18 oli Raiko Raalik Rahvusooper Estonia stipendiaat ja 2018. aasta sügisel sai temast samas koosseisuline solist. Ta on osalenud Eva Märtsoni, Gundula Hintzi ja Caroline Dowdle’i meistrikursustel ning teeb aktiivselt koostööd teatriga Vanemuine.

Aastal 2017 saavutas PLMF Vabariiklikul Vokalistide Konkursil III koha ning pälvis Rahvusooper Estonia eripreemia. 2019. aasta sügisel sai ta Estonia Seltsi Naan Põllu nimelise auhinna koos Eesti Rahvuskultuuri Fondi stipendiumiga ja 2020. aasta kevadel esimese koha itaalia aariate esitamise eest rahvusvahelisel Immlingi lauluvõistlusel. 2020. aasta Vello Jürna nimelisel vokalistide konkursil võitis Raiko esikoha, lisaks pälvis ta PromFesti, Eesti Kontserdi ja Vanemuise teatri eripreemiad. 2024. aastal tunnustati Raalikut Eesti teatri aastaauhinnaga nimiosa eest Eino Tambergi ooperis „Cyrano de Bergerac“ (Teater Vanemuine) ning Golaud’ osatäitmise eest Claude Debussy ooperis „Pelléas ja Mélisande“.


Maria Listra on vokaalartist, kes oma loomingulises karjääris kombineerib muusikateatri ja kultuuri erinevaid väljendusvorme – kammermuusikast ooperini, vanamuusikast nüüdisteosteni. Maria lõpetas 2008. aastal Londonis Chigwell Schooli ja 2011.aastal Londoni Ülikooli Royal Holloway kolledži (bakalaureusekraad draama- ja teatriõppe erialal).

Maria on laulnud kontserdisarjade raames Eesti suuremates kontserdisaalides, osalenud ooperi- ja muusikaliprojektides, laulnud mitmekülgset kammermuusikarepertuaari ning oratooriume. Samuti on ta andnud meistriklasse, loenguid, seminare ning ka individuaaltunde erinevatel kultuuri- ning interpretatsiooniteemadel. Aastast 2013 on Maria olnud Vanemuise teatri külalissolist.