Andrus Kallastu autorikontsert ''Welt gebaut ist''.

Pärnu Eliisabeti kirik, Nikolai 22
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

03.08.24

20:00 - 23:59
Min 16.50€

Suveaaria 2024. Kunstide süntees @RAAMID 5
L 3.8.2024 kell 20
 
Welt gebaut ist
Andrus Kallastu autorikontsert

Kontserdi kestus ca 1 tund
 
Andrus Kallastu armastuse ja sõja mäng kammeransamblile Welt gebaut ist | Maailm on ehitatud on loodud inspireerituna Johannese Ilmutusraamatus (21:10-21) leiduvast Taevase Jeruusalemma kirjeldusest. Teos koosneb eelmängust, kaheteistkümnest fragmendist ja lõppmängust. Igale fragmendile on plaan kirjutada laiendus, troop, millest praeguseks on valmis üheksa: Kontsertaaria Fiasco, Tropus De profundis, Tšellotroop, Tropus nebulosus, Tantsutroop, Flööditroop, Ülemlaulutroop AMOR-MORS, Eleegiline troop ja Tropus Virtus.
 
Repoo Ensemble+
Kai Kallastu (sopran)
Leonora Palu (flööt)
Aare Tammesalu (tšello)
Jorma Toots (klaver)
+ Benini traditsioonilise muusika ansambel
Hans-Gunter Lock (ôhoungbo)
Andrus Haugas (kpessin)
Janek Samberg (cléoun)
Asja Dorofejeva (ôssôrgoé)
Andrus Kallastu (gankokoé, dirigent)
 
Helilooja ja dirigent Andrus Kallastu (1967) õppis Tallinna Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ning Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb alates aastast 2000 vabakutselisena. Tema loomingu võib jagada kahte stiiliperioodi. Suurem osa konservatooriumi päevil (1985–1990) kirjutatud teostest on tolle aja eesti muusikale omases neoklassitsistlikus vaimus ja kannavad modaalse mõtlemise mõjutusi. Murranguline 1990. aasta oluliste sündmustega nii eesti ühiskonnas kui ka isiklikus elus tõi Kallastu loomingusse pöörde. Sel kümnendil tegeles ta intensiivselt Arnold Schönbergi ja tema koolkonna heliloojate muusikaga ning sai tugevaid mõjutusi Helsingis õppides. Esimesed uues vaimus teosed valmisid 1990. aastate lõpupoole. Neid iseloomustab seriaalne tekstuur, väljatehnika, muusikalise heli ning müra piire kompav kõla. Mitmed Kallastu teosed kõnelevad huvist muusika ja erinevate kunstiliikide ühendamise ning performance’i vastu. Kallastu huvi interpreedi ja projektide kunstilise juhina on seotud tihti muusikateatriga. Lisaks traditsioonilisele muusikateatritegevusele on tema eesmärgiks arendada muusikateatri spetsiifilisi valdkondi: müsteeriumilaadset kiriklikku kompositsiooni ning visualiseeritud kontserti.
 
Repoo Ensemble on repoo-ooperi esitamiseks loodud kontseptuaalse muusikateatri ansambel, mille variantsesse koosseisu kuulub heliloojaid, kunstnikke, kirjanikke ja interpreete erinevatest loomevaldkondadest ja erinevatelt maadelt. Repoo Ensemble nimesse on teatraalsus sisse kirjutatud. Muusikateater peeglitagusel maal, kus muutuvad sõnade ja vormide tähendused. Ajaliselt väike on sisult mastaapne, kaasaegne helikeel astub julgesse dialoogi sajanditetagusega ning filosoofialoeng muutub paralleelreaalsuses arusaadavaks tänu muusikalistele prillidele. Repoo Ensemble on korduvalt teinud kaasa Pärnu Ooperi projektides ning esinenud Pärnu Nüüdismuusika Päevadel, nüüdismuusika festivalil „Afekt“, festivalil „Eesti muusika päevad“ jm. Ansambli tegevust korraldab Pärnu Ooper ja selle kunstiline juht on Andrus Kallastu.
 
Pääse 15 eurot eelmüügis Piletilevis ja 20 eurot pool tundi enne kontserdi algust kohapeal (makse sularahas).

Koostöös: Kultuurkapital, Pärnu linn, Pärnu Eliisabeti kogudus, Pärnu Loomeliit, Pärnu Ooper
http://ooper.parnu.ee/