Aita Kaaver (sopran), Kai Kallastu (sopran), Andrus Kallastu (klaver)

Pärnu Eliisabeti kirik, Nikolai 22
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

27.07.24

20:00 - 23:59
Min 16.50€

Suveaaria 2024. Kunstide süntees
L 27.7.2024 kell 20
 
Aita Kaaver (sopran)
Kai Kallastu (sopran)
Andrus Kallastu (klaver)
Kavas Bizet, Chapí, Delibes, Falla, Obradors

Kontserdi kestus ca 1 tund
 
Suveaaria kuuendal kontserdil esitatakse hispaania ja prantsuse heliloojate hispaania-teemalisi teoseid: laulusarju ning aariaid ja stseene ooperitest ja "zarzuela"-dest. Temperamentset, sädelevat ja värviderohket muusikat esitavad sopranid Aita Kaaver ja Kai Kallastu, klaveril Andrus Kallastu.
 
Sopran Aita Kaaver õppis ooperi- ja kammerlaulu Tallinna Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ja täiendas end mitmetel meistrikursustel. Ta on teinud koostööd solistide, kooride ja orkestritega Eestis ja Soomes ning osalenud solistina arvukatel kontsertidel, oratooriumiettekannetel ja ooperietendustel (mh Rahvusooper Estonia, Pärnu Ooper, Camerata Rauma jt). Aita Kaaver on olnud aastaid aktiivne vokaalpedagoog, ta on õpetanud laulmist Rauma muusikakoolis, Turu Ülikoolis, Pärnu muusikakoolis ja Pärnu Kunstide koolis.
 
Sopran Kai Kallastu on esinenud kammerlaulja, suurvormisolisti ning muusikateatriartistina erinevates kollektiivides. Tema repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ning ta on olnud mitmete heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja. Intensiivne loominguline töö seob teda oma abikaasa helilooja ja dirigendi Andrus Kallastuga, kellega koos ta on esitanud kümneid vokaalkavu.
 
Helilooja ja dirigent Andrus Kallastu (1967) õppis Tallinna Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ning Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb alates aastast 2000 vabakutselisena. Mitmed Kallastu teosed kõnelevad huvist muusika ja erinevate kunstiliikide ühendamise ning performance’i vastu. Kallastu huvi interpreedi ja projektide kunstilise juhina on seotud tihti muusikateatriga. Lisaks traditsioonilisele muusikateatritegevusele on tema eesmärgiks arendada muusikateatri spetsiifilisi valdkondi: müsteeriumilaadset kiriklikku kompositsiooni ning visualiseeritud kontserti.
Pääse 15 eurot eelmüügis Piletilevis ja 20 eurot pool tundi enne kontserdi algust kohapeal (makse sularahas).

Koostöös: Kultuurkapital, Pärnu linn, Pärnu Eliisabeti kogudus, Pärnu Loomeliit, Pärnu Ooper
http://ooper.parnu.ee/