Advendikontsert - Maria Listra, Raiko Raalik & Mozart

Lüdigi saal, Kooli 13, Vändra alev
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

07.12.24

19:00 - 23:59
Min 16.50€
Max 26.50€

L, 7. detsember 2024 kell 19.00 Vändra Lüdigi nim. saal  

Advendikontsert — Maria Listra, Raiko Raalik & Mozart  
Võimalus saada osa imeilusast kontserdiõhtust aegumatu Mozarti loomingu ja harda pühademuusika seltsis, kus solistidena astuvad üles noorema põlvkonna säravad vokaalsolistid Maria Listra (Vanemuise teatri külalissolist) ja Raiko Raalik (RO Estonia).  

Maria Listra, sopran
Raiko Raalik, bass
Henri Christofer Aavik, dirigent
Pärnu Linnaorkester

Kavas:

W. A. Mozarti looming ja ajatu pühademuusika
 

Pärnu Linnaorkester on üle kolme aastakümne rikastanud Pärnu kultuurimaastikku kui ainus professionaalne sümfooniaorkester Lääne-Eesti piirkonnas. See kogukonda ühendav muusikaline kollektiiv on loonud mitmekülgset kultuuriruumi ning pakub unikaalseid elamusi nii Pärnu kui kogu Eesti publikule. Orkester ühendab Pärnu andekaid muusikuid, moodustades dünaamilise kogukonna, mis on tuntud oma mobiilsuse ja žanrilise mitmekülgsuse poolest. 
Pärnu Linnaorkester on pühendunud eesti muusika esiletõstmisele, olles igal aastal uute teoste esmaettekandja ja salvestaja. 
Pikaajaline koostöö nii erinevate kontserdiorganisatsioonide kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud tippmuusikutega on teinud neist Eesti muusikamaastikul silmapaistva kollektiivi.   
 
Alates 01.01.2024 on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Eesti noorema generatsiooni esindajate hulka kuuluv ja 2022. aastal Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia pälvinud dirigent Henri Christofer Aavik. 
Ta on äratanud tähelepanu V Jevgeni Svetlanovi nimelise rahvusvahelise dirigeerimiskonkursi ja VIII rahvusvahelise Jorma Panula nimelise konkursi laureaadina ning seisnud dirigendina arvukate tunnustatud kollektiivide ees, sh Zürichi Tonhalle Orkester, Monte-Carlo Filharmoonia Orkester, 18. Sajandi Orkester (Amsterdam), Sinfonia Rotterdam, Weimari Riigikapell, Jena Filharmoonia Orkester ja Orchestra Senzaspine (Bologna). 
 

Registrikood: 75000489  
Pärnu Linnavalitsus / Pärnu Linnaorkester  
SEB / EE631010220041191010  
Swift / BIC  EEUH EE 2X