Hans Christian Aavik & Sibelius - 31. hooaja lõppkontsert. Pärnu Linnaorkester

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

13.05.25

19:00 - 21:30
Min 13.50€
Max 51.50€

T, 13. mai 2025 kell 19.00 Pärnu kontserdimaja   
31. hooaja lõppkontsert — Hans Christian Aavik & Sibelius  

*kuulub kontserdisarja „Meistriteosed” 

Lisaks õhtu oodatuimale hetkele – Hans Christian Aaviku Sibeliuse viiulikontserdi ettekandele – toome teieni Madli Marje Gildemanni spetsiaalselt hooaja lõppkontserdiks kirjutatud uudisteose. Kontsert teeb kummarduse Eduard Tubinale 120. sünniaastapäeva puhul, tuues ettekandele tema kammerliku 7. sümfoonia. 

Hans Christian Aavik, viiul
Henri Christofer Aavik, dirigent

Pärnu Linnaorkester

Kavas:

M. M. Gildemann - uudisteos

J. Sibelius – Viiulikontsert d-moll op 47

E. Tubin - Sümfoonia nr 7 ETW 7

Kontsert on pühendatud Eduard Tubina 120. sünniaastapäevale
 

Pärnu Linnaorkester on üle kolme aastakümne rikastanud Pärnu kultuurimaastikku kui ainus professionaalne sümfooniaorkester Lääne-Eesti piirkonnas. See kogukonda ühendav muusikaline kollektiiv on loonud mitmekülgset kultuuriruumi ning pakub unikaalseid elamusi nii Pärnu kui kogu Eesti publikule. Orkester ühendab Pärnu andekaid muusikuid, moodustades dünaamilise kogukonna, mis on tuntud oma mobiilsuse ja žanrilise mitmekülgsuse poolest. 
Pärnu Linnaorkester on pühendunud eesti muusika esiletõstmisele, olles igal aastal uute teoste esmaettekandja ja salvestaja. 
Pikaajaline koostöö nii erinevate kontserdiorganisatsioonide kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud tippmuusikutega on teinud neist Eesti muusikamaastikul silmapaistva kollektiivi.   
Alates 2024/25 hooajast on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Eesti noorema generatsiooni esindajate hulka kuuluv ja 2022. aastal Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia pälvinud dirigent Henri Christofer Aavik. 
Ta on äratanud tähelepanu V Jevgeni Svetlanovi nimelise rahvusvahelise dirigeerimiskonkursi ja VIII rahvusvahelise Jorma Panula nimelise konkursi laureaadina ning seisnud dirigendina arvukate tunnustatud kollektiivide ees, sh Zürichi Tonhalle Orkester, Monte-Carlo Filharmoonia Orkester, 18. Sajandi Orkester (Amsterdam), Sinfonia Rotterdam, Weimari Riigikapell, Jena Filharmoonia Orkester ja Orchestra Senzaspine (Bologna). 

www.parnuorkester.ee

www.facebook.com/ParnuLinnaorkester
www.instagram.com/parnucityorchestra

Nikolai 3, Pärnu 80010 Eesti

Registrikood: 75000489

Pärnu Linnavalitsus / Pärnu Linnaorkester

SEB / EE631010220041191010

Swift / BIC  EEUH EE 2X