15 meetrit vasakule /Endla teater

Endla teater, Keskväljak 1, Pärnu
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

14.09.24

19:00 - 22:10
Min 19.90€
Max 26.50€

Müügimees Eino Hiekka läheb puhkusele sügisel, mitte suvel nagu teised inimesed. Selle asemel et suvilas vedeleda, kala püüda ja viina juua, on ta naisele lubanud terve puhkuse aja koduseid töid teha, lapsi kantseldada ja koeraga väljas käia. Kuigi Eino Hiekka on müügimees, kes müüb torusid kanalisatsioonifirmadele, võtab ta oma naise meelehärmiks vastu pakkumise minna keset puhkust Saksamaale ühe Soome kirjaniku raamatuid müüma. Ta ei tea midagi raamatutest, Saksamaast ja keeltki oskab vaid nõnda palju, et restoranis süüa tellida või hotellis tuba võtta.

Kogu reis kulgeb nii nagu poleks pidanud. Eino poleks pidanud laeval kohtuma metsameeste Rönkködega, kindlasti poleks ta pidanud kohtuma esoteeriliste huvidega tütarlaps Eijaga ja eriti mitte tolle õega, õemehe Manfredi ja hoidku jumal, kahe kahtlase NATO rahuvalvajaga. Aga elus läheb ikka nii, nagu poleks pidanud ja siis, kui kõik on kiskunud lootusetult vasakule, selgub, et lõppkokkuvõttes läks kõik just nii, nagu minema pidi.

Lavastaja:Ingomar Vihmar

Autor:Antti Tuuri

Kunstnikud:Andrus Jõhvik, Ingomar Vihmar

tõlkija :Piret Saluri

dramatiseerija:Ott Kilusk

muusikaline kujundaja:Ingomar Vihmar

valguskujundaja:Margus Vaigur

 

osades:Meelis Rämmeld, Kati Ong, Kleer Maibaum või Ireen Kennik, Carita Vaikjärv,                          Fatme Helge Leevald, Arvi MägiMärt Avandi, Sten Karpov, Ago Anderson ,Priit Loog, Enn Keerd, Andrus Vaarik, Ott Raidmets, Karl-Andreas Kalmet, Ingomar Vihmar

 

 

Esietendus 11. märtsil 2023 Endla Teatri Suures saalis.