Sindi kärestikule rajatakse rahvusvahelistele standarditele vastav veespordi ja veeturismikeskus

Tori Vallavalitsus koostöös Eesti Aerutamisföderatsiooniga (EAF) rajab Pärnu jõele endise Sindi paisu asemele rahvusvahelistele standarditele vastava aastaringse veespordi ja veeturismi keskuse

Sindis Pärnu jõele loodud tehiskärestik on Baltimaades ainulaadne oma suure vooluhulga ja languse kõrguste vahe tõttu, mis võimaldab maailmatasemel kärestikuaerutamise harjutus- ja võistluskompleksi rajamist.

Kärestikukeskus on plaanis rajada kahes etapis. Kui 2021 aastal toimuvad veel ala detailplaneeringu ja arhitektuuri konkursi ettevalmistustööd, siis keskuse taristu rajamise esimese etapiga on planeeritud alustada 2022 aasta teises pooles.

Esimeses etapis ehitatakse valmis kogu veepealne treenimis- ja võistlustaristu ning rajatakse kalda peale publiku- ja rekreatsiooniala. Teises staadiumis ehitatakse välja spordiklubihoone, võistluskeskus-stardimaja ning telkimis- ja karavani ala.

Kuni ehituse alguseni kasutatakse tegevuste läbiviimiseks kärestikul ajutist taristut. Spordialadest on kärestikul võimalik harrastada süstaslaalomit, ekstreemslaalomit, freestyle aerutamist ja kanuusõitu.

Lisaks on kärestik sobilik rafti-sõitudeks ning erinevate aerutamise, veeohutuse ja päästekoolituste läbiviimiseks. Vajalike oskuste olemasolul ja ohutusvarustuse kandmisel on Sindi kärestik sobilik koht aktiivseks puhkuseks. Võimas veemöll ja kohin annavad võimaluse tajuda looduse jõude ka kaldalt.

Eesti Aerutamisföderatsioon korraldab juunis Sindi kärestikul Eesti esimese rahvusvahelise süstaslaalomi võistluse etapi Nordic Cup Estonia 2021 ja augustis Eesti meistrivõistlused süstaslaalom koos Tori karikavõistlustega.

Sindis peetav Nordic Cup’i etapp toimub paisu asemele rajatud kärestikul 14.-15. august 2021. Võistlema on oodata umbes 100-200 sportlast Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, Leedust, Venemaalt ning Valgevenest.

Võistlussari Nordic Cup on esmakordselt sellises mastaabis toimuv rahvusvaheline süstaslaalomi võistlus Eestis ja võistlussarja etapid 2021 aastal on:

  1. Nordic Cup 1 Latvia – Valmiera
  2. Nordic Cup 2 Estonia – Sindi
  3. Nordic Cup 3 Sweden – Falun
  4. Nordic Cup 4 Finland – Taivalkoski

Augustis toimuvad Eesti meistrivõistlused süsta- ja kanuuslaalomis ning Tori karikavõistlused.

Seni on Eestis kärestikuaerutamise, süstaslaalomi jms alade harrastajad pidanud kasutama paljuski Lätis Valmieras asuvat tehiskärestikku, ka Eesti meistrivõitlusi on korraldatud Valmieras, kuna antud kärestik oli Baltikumis ainus selletaoline.

Loe lisaks:

https://bit.ly/3nRPwSn

https://sport.err.ee/1226707/sindi-karestik-volub-aerutajaid

https://bit.ly/3bIuvqM

https://www.youtube.com/watch?v=IuZyIt9uQ-0

Rohkem infot:

Kaire Ilus

Arendusnõunik

Tori Vallavalitsus

+ 372 525 0899

kaire.ilus@torivald.ee

Siim Peetris

Juhatuse liige

Eesti Aerutamisföderatsioon

+372 5362 7418

siim.peetris@gmail.com

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!