Pärnu rand – mitte ainult peesitamiseks

Pärnu rand koos oma valge liiva ja sooja mereveega on alati olnud üks Eesti populaarsemaid peesituspaiku. Kuid siin võib lisaks päikesevannile ja vees kümblemisele ette võtta palju enamat, näiteks aktiivselt sportida või lihtsalt meeldivalt aega veeta. Sel aastal saab rand juurde mitu uut söögikohta. Uue ilme saab ka rannapromenaad.

Kuuse_pikendus2

Uuendused aastal 2021

Järjest rohkem hakkab Pärnu rand meenutama vahemereäärseid rannakuurorte, kus piki randa kulgeb promenaad, mida mööda õhtul jalutada ning mille ääres süüa-juua ja õdusalt jalga puhata. 2021. aastal avatakse rannas kaks uut söögikohta – Oaas ja Poko. Mõlemad peaksid külastajaid vastu võtma hakkama alates juuni keskpaigast.
Uuenduskuuri läbib rannapromenaadi Tervise Paradiisi poolne osa, kus uuendatakse sillutist, paigaldatakse uued pingid ja sorteerimisprügikastid. Kõik see peaks ranna ilmet kõvasti muutma.

Lastele

Lastele jätkub rannas palju tegevust. Kuna vesi on madal, siis on sisuliselt kogu Pärnu rand üks suur laste mängumaa. Kuulus elevant ootab lapsi liugu laskma ka sel suvel. Samuti on siin ronimisväljakud, kiiged ja pallimängukohad. Rannahoone juures ootab kõiki lapsi mänguväljak, mille keskel asub kohvik, kust saab osta jäätist ja vett. Pärnu on koos lastega puhkamiseks tõeliselt mõnus paik. Siin on kõik mugavalt käe-jala juures ja tegevust jätkub kõigile.

Photo 15.08.2020, 22 30 48
Autor: Priit Loog
50616927891_2162777a88_c (4)
Autor: Priidu Saart

Aktiivne jalutuskäik

Pärnu ranna võlu ei piirdu kohe kindlasti mitte ainult päikese käes lebamisega. Siin võib ette võtta ka jalutuskäike. Näiteks saab veepiiri mööda kõndida pea 2 kilomeetrit. Just nii pikk on Pärnu keskrand.

Mõnusaks jalutuskäiguks sobivad hästi veel keskranna ühes ja teises otsas asuvad Rannaniidu matkarada ja Pärnu muuli laudtee. 600 meetri pikkusel Rannaniidu matkarajal võid kohtuda mitmete lindude, kahepaiksete ja Pärnu linnalehmadega, kes juba mitmendat suve siin veedavad. Rannaniidule rajatud laudrada on turvaline ka ratastoolis ja lapsevankriga kulgemiseks.

Pärnu muulid ääristavad Pärnu jõe suubumispaika ja on üle 150 aastat vanad. 2019. aastal rajatud poole kilomeetri pikkune laudtee jõesuudme vasakul kaldal algab rannapargist ja lõpeb tuletorni lähistel liivasel alal. Sealt edasi on võimalik jalutuskäiku jätkata kivimuulil endal, mis on omakorda ligi 2 kilomeetrit pikk. Laudteelt ja kividelt on hea jälgida saabuvaid lõbusõidulaevu ja päikeseloojangut. Edasi-tagasi retk läheb kindlasti kirja ka trenni eest.

Tulikuumal suvepäeval pakub kahtlemata kosutust maaliliste vaadetega ja liigirohke rannapark, kus asub palju jalutusradu ning mille keskel seab end sel aastal sisse uus Kauss&Uulits tänavatoidu kohvik.

50613049446_c4e0cc827f_o
Autor: Elina Kalnina

Võimalused veespordi nautimiseks

Veespordi austajatele on Pärnu rannas loodud eraldi surfiala, mis paikneb Side tänava pikenduse otsas. Siin on kaks surfiklubi – Aloha Surf ja Pärnu Surf Center. Mõlemad pakuvad nii surfivarustuse renti kui ka koolitusi. Valikus on lohesurf, aerusurf, skim, kajakiga sõit, purjelauad ja palju muud.

Kes ihkab pikemat veesõitu, siis mitmed purjekad pakuvad lõbusõite suurematele seltskondadele jõel ja merel. Võimalik on ette võtta paaritunnine sõit Pärnu jõel või seilata sõprade ja kolleegidega Pärnu lahel. Või miks mitte purjetada ühel eriliselt kaunil suvepäeval mõnele väiksemale saarele, näiteks Kihnu, Ruhnu või Manilaiule. Sellisest merereisist jääb kindlasti kaunis mälestus.

Pärnu võtab suvepealinna tiitli üle 21. juunil, mil toimub üritus Tere, Pärnu Suvi . Suvi Pärnu rannas algas aga juba juuni alguses. Järkjärgult avavad end suvekohvikud ja terrassid. Rannahooaeg kestab ametlikult kuni 31. augustini, ilusa ilma korral ka pikemalt.

Kohtume Pärnu rannas!

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile