Pärnu Muusikafestival toob klassikalise muusika tähed nädalaks meie suvepealinna

11-18. juulil 2021 on taas käes see aeg aastas, kui muusikamaailma tipud kogunevad meie armsas suvepealinnas, Pärnus. Järjekorras juba üheteistkümnes Pärnu Muusikafestival toob kodupubliku ette Paavo Järvi Eesti Festivaliorkestri täies koosseisus koos nimekate solistidega.

muusikafestival-2021-KK202400
Festivali kunstiline juht Paavo Järvi.
Foto: Kaupo Kikkas

Festivalimeeleolu võtab võimust üle linna

11. juulil astub Ranna Kõlakojas üles Pärnu Linnaorkester kontserdiga “See, mis sa naeratades kinkisid…” pühendusega legendaarse Pärnu arhitekti Olev Siinmaa 140. sünniaastapäevale. Põnevaid üllatusi vabas õhus üle Pärnu leiab programmist veel.

Õhtujahedus toob aga publiku taas Pärnu Kontserdimajja. Festivali avakontserdil on üle pika aja suvepealinna väisamas Sinfonietta Riga ning solistina kõlab Triin Ruubel viiulil.

Eesti Festivaliorkestrit on täies koosseisus võimalik tänavu vaadata ja kuulata lausa kolmel korral, seda nii laval kui Pärnu Muusikafestivali TV kaudu. 14. juulil koos pianisti Lars Vogti ning 15. juulil omakorda nimeka viiulisolistiga Joshua Bell. Lõppkontserdil, 18. juulil soleerib Emmanuel Pahud flöödil ning esiettekandele tuleb Ülo Kriguli uudisteos The Bow.

13. juulil on võimalus osa saada kontserdist “Eesti Pillifondi kõla”, kus musitseerivad interpreedid Eesti Pillifondi unikaalsetel pillidel. Samal õhtul toimub ka öökontsert ning laval on New Ideas Chamber Orchestra (NICO) Leedust.

Muusikafestivali lahutamatuks osaks on muusikute ja dirigentide meistriklassid, mida tuntakse Järvi Akadeemia nime all. Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestri ees soleerib tänavu pianist Mihkel Poll.

Pärnu Muusikafestivalist on saanud üks tuntumaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ja Paavo Järvi juhtimisel tegutseva Eesti Festivaliorkestri. Orkester on tuuritanud väärikates kontsertmajades üle Euroopa, kuid alati, kord aastas, astub üles kodupubliku ees, meie suvepealinnas Pärnus.

Tasuta kontserdid

Eliisabeti-kirik-foto-Taavi-K22rid
Pärnu kontserdimaja kõrval jõuavad mitmed kontserdid ka Pärnu Eliisabeti kirkusse.
Foto: Taavi Käärid

Kogu festivali programm

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile