Nimekiri poodidest, kust soetada Eesti disaini ja käsitööd Pärnumaal

Pärnus ja Pärnu maakonnas on mitmeid Eesti disaini- ja käsitööpoode, kust võib leida hingega valmistatud esemeid nii tuntud Eesti disaineritelt kui ka kohalikelt käsitöömeistritelt. Viibides Pärnus, tasub julgesti kohalikesse väikepoodidesse sisse astuda. Suurima valiku disaini- ja käsitööpoode leiad otse Pärnu südalinnast Rüütli tänavalt ja selle lähedusest. Mitmed silmapaistva valikuga käsitööpoed asuvad ka mujal Pärnu maakonnas. Koondasime siia kokku mõned kohad, kust kohalikku disaini ja käsitööd Pärnus ja Pärnumaal soetada.

Siluett
Foto: SILUETT Eesti moe pood

Siluett Eesti moe pood, Rüütli 28

Siluett Eesti moe pood asub Pühavaimu ja Rüütli tänava nurgal. Tiina Talumees, Reet Aus, Piret Kuresaar, Kirill Safonov, Diana Arno, Kriss Soonik ja Tanel Veenre on vaid mõned näited, kelle loomingut siit osta saab. Silueti valikus on rõivad, jalanõud, ehted, sallid, kotid ja palju muud põnevat, käsitööjookidest beebipapude ja pusledeni välja.

Ehe ja Ehtne Käsitöö, Rüütli 29

Rüütli 29 asub kauplus nimega Ehe ja Ehtne Käsitöö, kust saab peamiselt soetada Eesti puidumeistrite loomingut, aga ka keraamikat. Tegemist ei ole vaid turistidele mõeldud kauplusega. Siit leiad põnevad tooted ka oma koju, alustades puidulabidate ja lõikelaudadega, lõpetades saunakulpide, -kibude, korvide ja valgustitega.

Kink ja Viik, Rüütli 33

Rüütli tänaval asub ka pisikene, ent see-eest hubane kingipood Kink ja Viik, kust saab osta kingitusi, ehteid ja moeloomingut valitud Eesti disaineritelt iseendale või miks mitte ka sõbrale.

Rüütli käsitööpood, Rüütli 34

Klassikaliste suveniiride austajatel tasub sammud seada Rüütli käsitööpoodi, kust leiab suure valiku puidust tooteid, aga ka kruuse, külmkapimagneteid, kuumaaluseid jne. Rõhk on Eesti ja Pärnu sümboolikal ja rahvuslike motiividega meenetel.

Rüütli Käsitööpood1
Foto: Rüütli käsitööpood
Maarja-Magdaleena Gild
Foto: Maarja-Magdaleena Gild

KRÄFT kingipood, Rüütli 39

Rüütli 39 asuvast kingipoest KRÄFT võib leida kõikvõimalikku põnevat kaupa nagu käsitööna valminud ehteid, aksessuaare, keraamikat, kodutekstiili, puidust tooteid, kaarte, beebikaupu, kaisuloomi, riideid ja tekstiilist kotte.

Maarja-Magdaleena Gild, Uus 5

Uuel tänaval paikneb Pärnu suurim käsitööliste maja, mille nimeks on Maarja-Magdaleena Gild. Gildi esimesel korrusel asuvast poest saab soetada Eesti tarbekunsti ja südamega loodud käsitööd. Lisaks asuvad samas majas käsitööliste ja meistrite töökojad, kuhu võib julgelt sisse astuda, et käsitöölistega juttu puhuda ja nende tooteid lähemalt uurida. Maarja-Magdaleeda Gildis toimuvad regulaarselt ka töötoad, kus saab meisterdada ehteid või keraamikat, samuti maalida ja viltida.

Kolme Karu Kaubamaja, Suur-Jõe 63

Kaasaegne disainipood Kolme Karu Kaubamaja asub Pärnus Waldhofi ärimaja esimesel korrusel. See on  koht, kust soetada kodumaiste brändide kodusisustust, ehteid, kingitusi ja firmameeneid ning oma silmaga näha, kuidas puidust tooteid saab maalida, sest kohe kõrvalruumis tegutseb Vaas&Vaas ateljee. Kolme Karu Kaubamaja korraldab ka floristika ja puidust toodete disainimise töötubasid. Samuti saab siin pidada laste sünnipäevasid.

KatiVaas2
Foto: Kolme Karu Kaubamaja
Tõstamaa käsitööpood
Foto: Tõstamaa Käsitöö Pood

Etnoart käsitööpood, Reiu küla, Häädemeeste vald

EtnoArt käsitööpood asub Lottemaa vahetus läheduses. Siit leiab suure valiku sepistatud tooteid oma koju, samuti kudumeid, looduskosmeetikat ja puitesemeid. Samas hoones tegutseb Thormani sepikoda, kus võib soovi korral ka ise mõne sepistustöö ette võtta. Niisiis, kui Pärnu-Ikla maanteele sattuda, siis tasub kindlasti selle poe juures peatus teha.

Tõstamaa Käsitöö pood, Sadama tee 1, Tõstamaa

Tõstamaa endisesse kaupmehemajja on end sisse seadnud Tõstamaa Käsitöö pood, kust saab osta ehedat ja omanäolist käsitööd, mis on inspireeritud iidsetest oskustest, mitmekesisest loodusest ja kodukoha lugudest. Poes on esindatud linased tekstiiltooted, villased kudumid, omanäoline keraamika, käsitööseebid, saunatarbed, kaisuloomad, kaltsuvaibad ja palju muud.

Kihnu käsitööpoed

Pärnu maakonna käsitööst rääkides ei saa üle ega ümber Kihnu näputööst ja kultuurist, mida antakse uhkusega edasi põlvest põlve ning mis on kantud UNESCO suulise ja vaimse pärandi nimekirja. 

Kihnu käsitöö soetamiseks on parim koht muidugi Kihnu saar ise. Vanimaks käsitööpoeks võib pidada Lohu käsitööpoodi, kus tooted valmivad peaasjalikult Lohu talu perenaiste käe all. Kihnu sadama lähistelt leiad käsitööpoe Njaputüe pued, kus lisaks käsitööle on müügil ka muud Kihnu-teemalised meened ja suveniirid, kohv ja kohalik käsitööjäätis. Samuti saab Kihnu käsitööd soetada Sääre külas asuvast Kihnu poest, kus müüakse toidukaupasid ja majapidamistarbeid. Tavaliselt on siin lettidel ka Kihnu leib ja sai, lisaks kohalikud meened ja trükised.

Vaata täielikku nimekirja Pärnu poodidest ja ostukeskustest

Kihnu käsitöö
Foto: Kihnu käsitööpood “Njaputüe pued”

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile