fbpx

Kust saab osta ühistranspordi pileteid?

Pärnumaa ühistranspordis kehtib plastikkaardi süsteem. Sama süsteem kehtib näiteks Tallinnas ja Tartus. Kui olemas on analoogne kaart, siis töötab see ka Pärnus. Uus plastikkaart maksab 2€ ja seda saab osta igast piletimüügikohast (R-kioskid, postkontorid, Selverid – vaata pikemalt SIIT). Bussi sisenedes on vajalik kaart valideerida.

Ühe tunni pilet plastikkaardiga maksab 2€, päevapilet 5€ ja viie päeva pilet 15€. Ühe tunni piletit on võimalik osta otse bussijuhilt. Selleks kaarti vaja ei ole. Bussijuhilt ostetud pileti hind on 3€ ning maksta saab sularahas.

Kes saavad Pärnu ühistranspordis tasuta sõita?

Rohkem infot SIIT.

Kui palju maksab taksosõit?

Taksoveo hinnad kehtestab vedaja ning need pole ühtsed. Enne sõitu täpsustage taksojuhiga hind. Hinnamäärad on ka takso tagaukse aknal, kus peab märgitud olema sõidualustamise tasu, sõidu kilomeetri ja ootetunni hind.

Kuhu saab jätta oma lemmikloomad mõneks ajaks hoiule?

Terveksi loomakliinikus on lemmikloomade hoiukoht. Loomakliinik asub aadressil Riia mnt 109, lisainfo ja kontaktandmed leiate nende koduleheküljelt.

Kus on turistil võimalik saada arstiabi?

Arstiabi vajadusel pöörduge Pärnu Haiga erakorralisse vastuvõttu (Ristiku 1, tel. +372 447 3393). Hädaolukorra korral helistage päästeteenistusse numbril 112.

Kust saab osta postmarke?

Postmarke müüakse Pärnu Postkontoris (Hommiku 4), R-kioskites üle linna ning supermarketite infoletis.

Kus asub Pärnus turg?

Pärnu Vana turg (nii sise- kui väliletid) asub aadressil Suur-Sepa 18.

Kus asuvad antiigiärid?

Antiigiärisid leiad näiteks Pärnu kesklinnas aadressidel Rüütli 21a, Kuninga 32, Aia 3 ja Karja 26 ning veidi kaugemal Lao 10-3 (Kaubamajaka läheduses).

Kus asuvad teise ringi poed ja kirbuturud?

Suuremad ja/või populaarsemad second hand poed Pärnus on: 

… ja linna pealt leiad veel paljusid teisi väiksemaid poode, mitmed neist Rüütli ja ümberkaudsetel tänavatel.

Millised on Pärnu kaupluste ja kaubanduskeskuste lahtiolekuajad?

Suuremad kaubanduskeskused on üldiselt avatud iga päev 10.00-20.00, toidumarketid kuni 22.00. Riiklike pühade eel ja ajal võivad lahtiolekuajad olla lühendatud.
Väiksemad kauplused on enamasti avatud argipäeviti 10.00-18.00 ja laupäeviti 10.00-15.00, pühapäeviti ja riiklikel pühadel aga suletud.

Kust saab informatsiooni Pärnu ja Eesti kohta?

Mugav ja kiire viis info leidmiseks on internet. Veebilehelt Visit Pärnu leiad turismiinfot Pärnu kohta ning turismiportaalist Puhka Eestis üle-eestiliselt. Viimasest saad vaadata või alla laadida ka palju erinevaid turismitrükiseid ning -kaarte.

Üle Eesti on igas suuremas linnas ja maakonnakeskuses turismiinfopunkt, mille töötajad omavad põhjalikke teadmisi nii oma regiooni kui terve Eesti kohta.

Kust saab infot Eesti bussi- ja rongiliikluse kohta?

Bussiliikluse kohta leiad informatsiooni veebileheküljelt Tpilet ja Peatus ning rongiliikluse kohta Elroni leheküljelt.

Kuidas saab Pärnust ühistranspordiga Soomaale?

Kõige mugavam on Soomaad külastada oma autoga, kuna busse liigub vähe ja nad sõidavad vaid Riisa külani.

Soomaa rahvuspark on ühistranspordiga kättesaadav Pärnu kaudu kaks korda päevas:

Pärnu – Riisa (Tori vald) liin nr: 339 väljub 6.05 – saabub 7.33 (hommikune buss läheb Riisale üle Aesoo) väljub 14.30 – saabub 15.31

Riisa – Pärnu liin nr: 99 väljub: 15.31 – saabub 17.05 (õhtune buss läheb Pärnusse üle Aesoo)

Kuidas pääseb Pärnust Kihnu saarele?

Kihnu saab laevaga Munalaiu sadamast (Pärnust 60 km).  Laeva ajad ja hinnad leiate Kihnu Veeteede leheküljelt.

Kas Kihnu saarel on võimalik ööbida?

Jah, on ikka. Kihnus on puhkemajad, kodumajutused, kämping ja telkimisplats. Loe majutusvõimaluste kohta täpsemalt SIIT.

Kuidas pääseb Pärnust Ruhnu?

Ruhnu saab lennata Pärnu Lennujaamast lennukiga. Ruhnu saare lennutranspordi lehelt leiad graafikud ja broneerimisvõimaluse.

Laevade kohta on kõige operatiivsem infot otsida Veeteed kodulehelt.

Kuidas pääseb Saaremaale ja Hiiumaale?

Mandrilt Saaremaale jõudmiseks tuleb sõita Virtsu sadamast praamiga Kuivastusse Muhu saarel. Praamid lähevad pea iga tund ning sõit kestab vaid 35 minutit. Muhust edasi Saaremaale saad sõita juba autoga, saared on ühendatud tammi ja autoteega. Kuressaare linn asub sadamast 73 km kaugusel. Pärnust läheb Saaremaale (Kuressaarde) päevas ka mitu bussi, vaata lähemalt SIIT.

Mandrilt Hiiumaale saab Haapsalu lähedalt Rohuküla sadamast, kust praamid sõidavad Hiiumaale Heltermaa sadamasse. Sõidu kestus on ligikaudu 1 tund 40 minutit.

Laev sõidab ka Saaremaa ja Hiiumaa vahel. Saaremaal asuv Triigi sadam asub Kuressaarest 46 km ja Hiiumaal asuv Sõru sadam Kärdlast 45 km kaugusel. Ülesõit kestab orienteeruvalt 1 tund 15 minutit.

Vaata kõikide praamiliinide graafikuid ja sõiduhindu SIIT.

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!