Koidula Muuseumi seminariruumid

AADRESS
 Jannseni 37, Pärnu

KODULEHT
www.parnumuuseum.ee/koidula

KONTAKTISIK
Katrin Soomets
Pärnu Muuseumi sündmuste projektijuht
+372 443 0580
visit@pernau.ee

Koidula Muuseum

Johann Voldemar Jannseni (1819-1890) ja Lydia Koidula (1843-1886) endises kodus tutvustatakse püsiekspositsiooni vahendusel nende elu ja tegevust Eesti ärkamisaja kontekstis. Maja on kultuuriloolise tähtsusega ka kui maarahva kool ja nädalalehe Perno Postimees toimetus. Püsinäitust täiendab ajutiste näituste saal, kus saab vaadata Koidula lavastuste ja telesaadete retrospektiivi, lugeda ajalehte Postimees ning osaleda muuseumitundides.

Koidula muuseumi juurde kuulub maja taga paiknev aiaga ümbritsetud turvaline õueala koos vabaõhulava ja statsionaarsete istepinkidega. Muuseumi aedpark on Koidula lapsepõlve mängumaa, kus pisemad külalised saavad tutvuda taimedega, uudistada putukahotellide sagimist, mängida Lolla ehk Lydia lapsepõlvemänge ja asuda ise luuletaja rolli.

Konverentsiruumid

Seminaride, nõupidamiste, koolituste, infopäevade, vastuvõttude ja koosviibimiste, kontsertide korraldamiseks pakub Koidula Muuseum kahte siseruumi ning muuseumi aeda ja vabaõhulava. Ajaloolises majas on kunagise Ülejõe koolimaja klassiruum, mille pingid mahutavad 24 inimest, lisatoolidega kuni 40 inimest. Muuseumi 2. korrusel olev seminariruum/näitusesaal sobib kuni 24 inimesele. Vabaõhulava muuseumi siseõues mahutab kuni 450 inimest. Rajatis on osa Koidula muuseumi aiakompleksist, mis sobib kontsertide, etenduste, aktuste, kollektiivide motivatsiooniürituste, laste sünnipäevade ja teiste sündmuste korraldamiseks.

Muuseumis levib WIFI. Näituste saalis 75“televiisor HDMI-ühendusega, pabertahvel.

Jannseni klassiruum 50 m2

  • Klassiruumi stiilis – 24 inimest
  • Teatristiilis – kuni 40 inimest

Koidula seminariruum 45 m2

  • Teatristiilis – kuni 24 inimest
  • Klassiruumi stiilis – kuni 15 inimest
  • Nõupidamiste stiil – kuni 18 inimest

Aiakompleks (3900 m2) –  vabaõhulava (lava pindala 49,8 m2), lavatagune esinejate ja inventari ruum (49,3 m2), piletimaja tööruum (4,5 m2), katusealune väligalerii (53 m2).

  • Teatristiilis – 344 inimest (vajadusel saab lisada kuni 100 lisatooli)

Toitlustusvõimalused

Toitlustamist on võimalik korraldada Koidula Muuseumi aias. Väiksematele seltskondadele saab katta lauad lava kõrval asuva galerii katuse alla. Tellija poolt valitud toitlustaja saab eelneval kokkuleppel kasutada ettevalmistuste tegemiseks muuseumi abiruumi.

Lisateenused

Külastajatele on avatud muuseumi püsiekspositsioon Koidula lapsepõlvekodus ja ajutine näitus muuseumi teisel korrusel. Oma sündmusele on võimalik tellida lisaks muuseumi giidituur, loeng, ajalooline koolitund või programm Lolla avastusõppe rajal muuseumi aias.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile