Jooksusõbragi suvi alaku Pärnus

Kui öelda suvi meenub esimese asjana Pärnu, kui rääkida Pärnust, kirgastuvad vaimusilmas soe merevesi, liivarand, pargid, peod ja mis peamine – kuldne päikeseketas. Suvepealinnas on teha kõigil – alati ja palju. Üllatus-üllatus: siin saab vabalt joostagi, näiteks Pärnumaa Võidupüha maratonil ja Pärnu Suvejooksul, mis toimuvad 22. juunil 2021. Jooksupidu on avatud igaühele, selleks ei pea atleet olema.

Võidupüha 2019 Elise Saarna (35)

Pärnumaa Võidupüha maraton

Kell 15 startiv Eesti unikaalseim maraton – sõjameeste mälestuskiriku kõrval trooniva Püha Jüri ratsamonumendi valvsa pilgu all viib pikamaajooksjad uhke riigilippude spaleeri vahelt teele ühes mälestustulega, mis süüdatud sealsamas kirikus vabaduse eest võidelnud ja langenud kangelaste auks. Tuli rändab teatejooksjatega vabariigi sünnilinna Pärnu, kust see lähetatakse kaitseväe soomukil võidupüha paraadile Eestimaa südamesse Paidesse. Ehtne sinimustvalge maraton pole kergete killast, sest rada keerutab pikalt Reiu-Raeküla metsamaastikulgi. Seda võimsam tunne on Pärnu südalinnas Iseseisvuse väljakul finišeerida ja kogeda kordaläinud maratonipäevast ehedat rõõmu: „Jess, ära tegin“! Finišipaik pole valitud juhuslikult: just seal luges Hugo Kuusner 1918. aasta 23. veebruaril esimest korda ette vabariigi iseseisvusmanifesti.

Kes täit tükki ei suuda teha või ei taha, võib ette võtta pool: Paikuse osavallast Reiu puhkekeskuse kõrvalt lähetatakse kell 16.45 rajale mitusada poolmaratoonarit, kes niisamuti saavad juubeldades käed pea kohale tõsta Pärnu südames. Suviselt kergelt kõlab uudis kell 15.45 esimese Pärnu suvejooksu toimumisest: vaid 10 km distants on Eesti populaarseim valik, mida saab joosta või käia. Finišipaik kattub pikemate distantsidega.

Kes rajale mingil põhjusel ei jõua, saab selle kõrvalt kaasa elada. Tribüün on maratoni puhul täpselt 42195 meetrit pikk.

Võidupüha maraton 2019_Kairi Lumberg
Võidupüha maraton2019_Viktor Tund (196)

Esimene pääsuke liikumisrajal

Turvalise liikumise ja koroonaviiruse peletamise nimel teeb korraldaja Pärnu Kahe Silla klubi maksimaalseid pingutusi. Möödunud aastal suvepealinna turismiasjaosaliste koostöös sündinud, nüüdseks kogu Eestis standardina kasutatav kvaliteedimärgise süsteemiga liitunud teenusepakkujad – spaad, hotellid, ürituste korraldajad jt – kinnitavad, et nad on üksikasjalikult läbi mõelnud, mida nad teevad selleks, et nende külastajad tunneksid end võimalikult turvaliselt. Klubi oli esimene omataoliste seas, kes pälvis „Siin on turvaline“ kvaliteedimärgise. Märgise esitlemisega soovitakse tarbijale-jooksuhuvilisele kinnitada, et vaatamata keerulisele ajale on turvaline kontaktne jooksupidu taas võimalik. Projekti eesmärk on veenda väga ettevaatlikuks muutunud inimesi jooksurajale kiiremini tagasi pöörduma, et seeläbi rahvajooksud mõõnast välja tuua.

Lisaks maratonile korraldab klubi Luitejooksu, Pärnumaa Võidupüha maratoni ja suvejooksu, Kahe Silla jooksu ja Pärnu rannajooksu, kavas on mitmed virtuaalüritused.

Spordiklubi tegemistega saab tutvuda Pärnu Kahe Silla klubi veebilehel. 

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!