Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja avakontsert

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

31.08.24

19:00 - 19:00
Min 40.00€
Max 100.00€

Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja avakontsert

Kavas:
Gustav Mahler, Sümfoonia nr. 8, Es-duur


Solistid Elena Bražnik (RO Estonia), Kadri Kõrvek (RO Estonia), Silja Aalto (Soome), Annely Peebo, Kai Rüütel-Pajula, Tuomas Katajala (Soome), Ain Anger jt
Dirigent Risto Joost
Vanemuise ooperikoor, segakoor Latvija, Tartu ülikooli kammerkoor, Tartu poistekoor, Vanemuise sümfooniaorkester


Vanemuise sümfooniaorkestri avakontserdil soleerivad orkestri, segakooride ja poistekoori ees kaheksa võimsat lauljat Eestist ja välismaalt, kellest mitmed on aastate jooksul ka Vanemuise teatri ooperilaval külalistena üles astunud.

Gustav Mahleri 8. sümfoonia on üks klassikalise kontserdirepertuaari mastaapsemaid kooriteoseid, mida kutsutakse sel põhjusel ka „Tuhande sümfooniaks“. 8. sümfoonia on ühtlasi viimane Mahleri teostest, mis sai esiettekande tema eluajal, helilooja enda juhatamisel. Teose esimeses osas kasutatakse 9. sajandi kristlikku hümni „Veni creator spiritus“, teine osa on loodud Johann Wolfgang von Goethe „Fausti“ lõpustseeni sõnadele.


Sündmus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

30. augustil 2024 Vanemuise kontserdimajas
31. augustil 2024 Pärnu kontserdimajasPileti eelmüügi hind kehtib kuni 10.01.2024, alates 11.01.2024 pilet 50 eurot ja 100 eurot (toetajapilet).
Täispilet 50 €
Sooduspilet 40 €
Sooduspilet kehtib pensionäridele, õpilastele ja ISIC-kaardi omanikele (soodustust tõendav dokument nõutav kohapeal).
Toetajapilet 100 €
Toetajapileti ostjad on kutsutud õhtul pärast kontserdi lõppu koosviibimisele Vanemuise teatri peadirigendi, sümfoonia solistide ja suursündmuse korraldajatega.

Pileteid ei osteta tagasi ega vahetata ümber.