Külli Tomingas (metsosopran, Itaalia), Luca Schieppati (klaver, Itaalia)

Pärnu Eliisabeti kirik, Nikolai 22
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

24.07.24

20:00 - 23:59
Min 16.50€

Suveaaria 2024. Kunstide süntees
K 24.7.2024 kell 20
 
Külli Tomingas (metsosopran)
Luca Schieppati (klaver)
Kavas Gershwin, Puccini, Schubert

Kontserdi kestus ca 1 tund
 
Duo Originaal ja Koopia sündis soovist pakkuda klassikalise muusika kontserte uuenduslike meetoditega. Eesmärk oli muuta muusika sisu kättesaadavaks ka muusikakaugemale publikule. Tänu esituslike detailide täpsele kalibreerimisele ja “vaba hoolikusega” ette kantud sissejuhatavatele sõnadele on duo suutnud esitatavat repertuaari ajalooliselt ja esteetiliselt sellisel moel rekontekstualiseerida, et tal on õnnestunud äratada uute kuulajate uudishimu neile seni tundmatute autorite loomingu vastu.
 
Duo “Koopia ja Originaal” ehitab üles oma programme nagu mänge peegeldustega, originaalide ja koopiate vahel. Mänge läbi lauldud meloodia ja simuleeritud laulu. Läbi “Klaverile kohandatud laulukunsti”, Sigismund Thalbergi õpetuste järgi ja - miks mitte- klaverikunsti kohandamisega laulule ,kus laulja, provotseerituna muusikalisele duellile, on sunnitud lähenema pianist-antagonisti loogikale, formaalsete ja stilistiliste tasakaalude otsingul.
 
Metsosopran Külli Tomingas alustas lauluõpinguid Pärnu Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas Tiina Palmeri ja Urve Tautsi juhendamisel. Tema tegevus ooperilauljana algas Mozarti Figaro pulma Pärnu Ooperi produktsioonis Marcellinana ning jätkus Arnold Schönbergi melodraama Pierrot Lunaire ja Kolmanda naise rolliga Richard Straussi ooperis Elektra. Endla teatri etenduses Meistriklass osales ta Maria Callase õpilase rollis. Ta on lõpetanud Piacenza Konservatooriumi Itaalias ja täiendanud ennast eri lauluõpetajate juures. Teda on tunnustatud mitmetel rahvusvahelistel laulukonkurssidel Itaalias ja Monte Carlos. Ooperisolistina on tema rollde nimistus üle 20 ooperirolli ja ta osaleb sageli ka vaimulike suurvormide solistina. Aktiivse ja mitmekülgse kammerlauljana esineb tihti koos abikaasast pianisti Luca Schieppatiga duos Originaal ja Koopia.
 
Pianist Luca Schieppati on aktiivne interpreet, õppejõud, kunstiline juht ja muusikaürituste korraldaja. Schieppati lõpetas Milaano Konservatooriumi ja on mitmete rahvusvaheliste klaverikonkursside võitja ja laureaat. Ta on teinud koostööd paljude kontsertorganisatsioonidega nii Itaalias kui mujal esitades soolo- ja kammermuusikat. Schieppati on tutvustanud publikule harvaesitavate autorite loomingut ja andnud kontserte muuseumides eri ajastute ajaloolistel instrumentidel. Ta on teinud koostööd mitmete kaasaegsete heliloojatega ja olnud nende teoste esmaesitaja. Luca Schiepatti on klaveriprofessor Novara Guido Cantelli Konservatooriumis ja Milano Spazioteatro89 ja Spazio Scopricoop kunstiline juht. Ta on Milaano rahvusvahelise klaverikonkursi "Encore! Shura Cherkassky" ja kammermuusika konkursi “Coop premia la musica” korraldaja ja mitmete muusikaorganisatsioonide kunstiline nõunik. Luca Schieppati on "kõigesööja ja polümorfne muusik", kes ei talu ettemääratud skeeme ja rolle ning usub, et muusika võiks ning peaks olema osake iga inimese elust. Tema sooviks on, et kontserdid oleksid hetked kohtumisteks, ideede vahetamiseks ning tekitaksid rohkem küsimusi kui vastuseid. Selle soovi nimel, tagasihoidlikkuse ja visadusega, töötab ta juba aastaid. www.lucaschieppati.eu
 
Pääse 15 eurot eelmüügis Piletilevis www.piletilevi.ee ja 20 eurot pool tundi enne kontserdi algust kohapeal (makse sularahas).

Koostöös: Kultuurkapital, Pärnu linn, Pärnu Eliisabeti kogudus, Pärnu Loomeliit, Pärnu Ooper
http://ooper.parnu.ee/