Gaetano Donizetti RÜGEMENDI TÜTAR

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

04.07.24

19:00 - 22:00
Min 41.50€
Max 56.50€

Kuni 2023. aasta lõpuni müügil sooduspiletid!

Pärnu ooperipäevade 2024. aasta külalisteater on Klaipėda Riiklik Muusikateater. Üle kolme kümnendi tegutsenud muusikateater on toonud lavale enam kui sada eri žanris lavastust – oopereid, operette ja muusikale, ballette, laste- ja kaasaegse tantsu lavastusi. Klaipėda Riiklik Muusikateater pakub andekatele noortele artistidele enese proovile paneku võimalusi ja teeb sageli koostööd ka tuntud artistide ja rahvusvaheliste loovmeeskondadega. 

Pärnu ooperipäevadel saab näha-kuulda Gaetano Donizetti koomilist ooperit „Rügemendi tütar“ ja leedu helilooja Bronius Kutavičiuse ooperit „Karu“; traditsiooniliselt lõpeb festival ooperigala ja õhtusöögiga.


N 4. juuli kell 19 Pärnu kontserdimaja

RÜGEMENDI TÜTAR 

Muusika Gaetano Donizetti

Libreto Jules-Henri Vernoy de Saint-Georges ja Jean-François Bayard 


Lavastaja Jūratė Sodytė

Lavakujundaja Sigita Šimkūnaitė

Kostüümikunstnik Agnė Kuzmickaitė

Valguskunstnik Andrius Stasiulis

Koormeister Vladimiras Konstantinovas


Koomiline ooper kahes vaatuses

Esitatakse prantsuse keeles, kõnedialoogid leedu keeles

Kestus: u 3 tundi (sh üks vaheaeg)


Klaipėda Riikliku Muusikateatri solistid, ooperikoor ja sümfooniaorkester

Dirigent Martynas Staškus


Itaalia helilooja Gaetano Donizetti (1797–1848) 1840. aastal Pariisis esietendunud Prantsuse koomiline ooper „La fille du régiment“(„Rügemendi tütar“) on maailma ooperiteatrite lavadel valitsenud juba peaaegu kakssada aastat. Leedus tõi selle esmakordselt lavale Klaipėda Riiklik Muusikateater 2021. aasta novembris. Arvatakse, et Donizetti kirjutas ooperi vaid paari nädalaga. „Kõike, mis mul hästi välja tuli, tegin alati kiiresti, ja mulle heideti sageli ette hooletust, mis mulle enamasti ka kätte maksis,“ on Donizetti öelnud. Näiliselt lihtsa ja muretult lõbusa ooperi esitamiseks on vaja väga erilisi lauljaid ning peaosatäitjad peavad üles näitama erakordset näitlejameisterlikkust.
 

Lavastaja Jūratė Sodytė on otsustanud Leedu publiku ette toodud lavastuses asendada ooperi algse tegevusaja, Napoleoni Austria vallutamise perioodi (1805–1815) Alžeeria vabadussõja (1954–1962) aastatega. Romantilist komöödiat esitavad Klaipėda Riikliku Muusikateatri parimad solistid ja külalissolistid, koor ning balletitrupp.