Üksik /Endla teater

Pärnu Endla Küün, Keskväljak 1
See on map

Times and prices

12.05.23

19:00 - 21:30
18.00€
22.20€

Draama-komöödia

„Õnneks tuleb vahel ette hetki, kus midagi ei ole vahel, inimese ja kosmose vahel – on ainult see kalju, meri, taevas, hääled ja meie.“

Kaks naist – noor arhitekt Juulia ja endine tuntud silmaarst Hilpi – sõidavad vaatama üksikut saart Läänemeres, kuhu Hilpi soovib ehitada oma unistuste maja. Tagasiteele asudes selgub, et paadimootor ei käivitu ja nad ei pääse enam saarelt minema. Järgnevast ööpäevast sel suurest veest ümbritsetud maalapil, kus kunagi leidsid viimse varjupaiga leeprahaiged ning kust veel varem viis mööda viikingite meretee, saab ellujäämisvõitlus, milles loodus mõõdab naisi ja naised üksteist.

Ja siis ilmub pimedusest ja udust tundmatu, elust väsinud noor mees …

Üksiku saare karmides ja igavikulistes tingimustes põrkuvad nii tegelaste erinevad maailmavaated kui eluhinnangud ning seda viisil, mis ergutab vaatajate naerunärve ja paneb mõtlema inimeste piiratusele, sarnasustele ja erinevustele ning sellele, kuidas ja kas üldse saab mõõta inimelu väärtust. Ruohoneni poeetilise, intelligentse ja terava huumoriga näidendi emotsionaalsed laengud tekivad ja muutuvad nii kiirelt nagu see on võimalik vaid teatris või ekstreemsetes oludes.

Aitäh, skipp.eu!
 

Lavastaja Enn Keerd

Autor Laura Ruohonen

Tõlkija Aare Toikka

Kunstnik Liina Unt

Valguskunstnik Iiris Purge

Muusikaline kujundaja Feliks Kütt


Videokunstnik Katre Sulane

Osades: Kati Ong, Sander Rebane, Lii Tedre

 

Esietendus 9. septembril 2022 Endla Teatri Küünis.