Tallinna Kammerorkester ja Kolja Blacher

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
See on map

Times and prices

13.06.24

19:00 - 21:00
23.50€
29.50€

Sari : Tallinna Kammerorkester ja Kolja Blacher


„Imetlesin täiesti filigraanset, apteekri täpsusega viimistletud pillimängu.“ (Kolja Blacheri ja Tallinna Kammerorkestri kontserdi arvustus Niina Murdveelt ajakirjas Muusika 1/2024)

Erakordse kõla ja terase interpretatsiooniga viiulisolist Kolja Blacher astub Tallinnas ja Pärnus toimuvatel kontsertidel üles korraga solisti ja dirigendi rollis. Sellisel viisil muusikaartisti rolli ümber mõtestamine on Blacheri kunstiliste tegevuste fookuses olnud viimased rohkem kui viis aastat. Sellest on alguse saanud mitmed regulaarsed koostööd kollektiividega üle maailma – Tallinna Kammerorkestriga, Melbourne’i Sümfooniaorkestriga, Taiwani Filharmooniaorkestriga, Stuttgardi Kammerorkestriga, Jeruusalemma Sümfooniaorkestriga, Camerata Berni ja Berliini Koomilise Ooperi orkestriga.

2023/2024 kontserdihooajal on Kolja Blacher Tallinna Kammerorkestri juures resideeruv solisti ja dirigent. Selle koostöö raames antakse 2024. aastal Eestis kaks kontserti.

Kolja Blacher on läbi ja lõhki berliinlane, kuid tema isa, helilooja Boris Blacher oli baltisaksa juurtega. www.kolja-blacher.com