Parhaita vegaaniruokia tarjoavat paikat Pärnussa

Taimetoit on järjest populaarsem ja vegan toite võib leida ka mitmetest Pärnu söögikohtadest. Kui oled taimetoitlane või soovid lihtsalt kergemat ampsu, mis oleks 100% taimse koostisega, näeks hea välja ja täidaks ka kõhtu, siis koondasime kokku kohad, kust leiab parimad taimetoidud Pärnus.

Liana kohvik

Liana kohvik Pärnu südames Rüütli tänaval on ilmselt ainus koht Pärnus, mida võib nimetada 100% taimetoidukohvikuks. Menüüst leiab rikkalikud vegan smuutikausid, koogid, värske kohvi ja ka toekamat kehakinnitust.

Väike, ent hubane Liana kohvik on avatud esmaspäevast laupäevani 11st kuni kella 16ni, sobides hästi hiliseks hommikusöögiks või lõunasöögiks. Põhiroogadena on valikus erinevad supid, ahjupastad, falafelid ja vegan wrapid, samuti taimse täidisega tacod, hummusekauss ja kinoa salat. Liana kohvikust leiab ka ahvatleva välimusega vegankoogid. Menüü uueneb iga päev.

Foto: LIANA - Pärnu Kohvik Facebooki leht
Foto: Pastoraat Cafe Facebooki leht

Pastoraat

Kuninga ja Pühavaimu tänava nurgal asuv Pastoraat Cafe on sobiv koht einestamiseks nii liha- ja kalaarmastajatele kui ka taimetoitlastele. Pastoraat avab oma uksed juba hommikul vara, tööpäevadel kell 7.30 ja nädalavahetustel kell 8, rõõmustades külastajaid kuni hiliste õhtutundideni.

Mitmete roogade puhul saab Pastoraadis juba tellides valida, kas sooviks on võtta vegan versioon või kala ja lihaga variant. Pastoraadis on ka eraldi hommikusöögimenüü. Vegan toidu austajatele on hommikusöögiks pakkuda näiteks puder, kinoakauss, Pastoraadi kukkel või müslikauss. Peamenüüst leiab tofuroad, kapsasteigi ja vegan burgeri. Samuti on vegan valikuid magustoitude seas.

VoVa

Vorstid & Vahvlid Köök & Baar ehk lühendatult VoVa asub Rüütli ja Hommiku tänava ristis. Siia söögikohta on lahkelt oodatud kõik liha-, mereanni- ja taimetoidusõbrad.

Kokku on VoVa menüüs enam kui 40 rooga. Valikus on tänavatoit, salatid, tapased, pasta ja ka spetsiaalselt veganitele mõeldud pearoad nagu näiteks grillitud mais või lillkapsasteik kookose ja puraviku kastmega. VoVast võib leida ka veganjäätist ja nad ise ütlevad, et nende valmistatud road sobivad ideaalselt kaaslastega jagamiseks. Seega võid vabalt siia tulla suurema seltskonnaga või tellida toidud kaasa, et nautida neid pargipingil või miks ka mitte hoopis rannas.

Foto: Vorstid & Vahvlid KÖÖK & BAAR Facebooki leht
Foto: Hea Maa Facebooki leht

Hea Maa

Varjulises raehoovis asuvas Hea Maa kohvik-restoranis on hea ka palavamal suvepäeval söögielamust nautida. Hea Maa on avatud vaid suvehooajal. Restorani pääseb kõige lihtsamini Uuelt tänavalt läbi Raehoovi värava, kust avaneb rohelust täis väliterrass koos restoraniga, mis on otse vana pirnipuu all. Restoran-kohvik on avatud iga päev kell 15-22, sobides hiliseks lõunaks või õhtusöögiks.

Hea Maa on sündinud armastusest eestimaise toidu vastu. Taimetoidu austajatele on menüüs näiteks lillkapsas koos kinoa ja salatiga ning röstitud juurseller koos beluuga läätsede ja seenekastmega. Hea Maa restoranist leiab midagi põnevat ja maitsvat igaühele. Näiteks on võimalik proovida, kuidas maitseb vegan šokolaadikook, mis on üle puistatud šokolaadimullaga.

Mona Venüü

Trendikas Mona Venüü on populaarne koht nii söömiseks kui ka niisama sõpradega kokkusaamiseks. Tegemist on õuekohvikuga, mis on avatud vaid suvel. Mona Venüü asub Hommiku tänaval, vaid mõne sammu kaugusel Rüütli tänavast. Kui tead, kus asub Pärnu linna vanim ehitis Punane torn, siis Mona Venüü on kohe selle torni kõrval.

Mona Venüü menüü on iga päev veidi erinevat nägu, kuid alati leidub seal nii klassikalisi maitseid kui ka veganvalikuid. Kohviku peamiseks hitt-tooteks on gurmeehõngulised kiviahjupitsad, aga ka burgerid ja tapased. Koht on avatud alates kella 15st kuni südaööni. Nädalavahetuseti lõbustavad Mona Venüüs külalisi erinevad DJ-d ja siis on koht avatud varajaste hommikutundideni.

Foto: Saner Väärtmaa, Mona Venüü Facebooki leht
Foto: Kohvik Kroon Facebooki leht

Kohvik Kroon

Kohvikust Kroon leiab klassikalisi roogi ja ka täistaimetoitlastele mõeldud valikuid. See Riia maanteel asuv pika ajalooga söögikoht pakub koduseid toite, mis valmivad kodumaisest toorainest. Kohvik Kroon avab oma uksed esmaspäevast laupäevani kella 11st ja pühapäeviti kella 12st ning on avatud kuni 19ni, reedel ja laupäeval kuni 21ni.

Taimetoidumenüüst leiab näiteks püreesupi ning lehtkapsapitsa, samuti on siin võimalik proovida kanepiseemnepannkooke. Põhiroogade seas on taimsed kotletid ja grillitud seitaniribad, mis on tuntud taimne ja valgurikas lihaasendaja. Olemas on ka vegan burger, vegan pasta ja vegan salatid.

Sõõrikubaar

Pühavaimu tänaval on suus sulavaid sõõrikuid valmistatud juba 1950ndate aastate algusest. Pärnu legendaarses Sõõrikubaaris valmivaid sõõrikuid saab nautida värskena kohapeal või osta ahjusoojalt kaasa.

Täiesti juhuslikult on Pärnu Sõõrikubaaris valmivad sõõrikud 100% vegan koostisega. Seega võivad ka kõik taimetoitlased neid julgelt proovida.

Foto: Elen Juurma, Puhka Eestis

Matkailusektori

Hae

Lomailija

Konferenssin järjestäjä

Matkailusektori