fbpx

Külasta Pärnut virtuaalselt

Kutsume Sind kaasa virtuaaltuurile Pärnus! Tule vaata, mida lahedat on Eestimaa suvepealinnal Sulle pakkuda. Võta ette kõnnitiir imelises Pärnu rannas, saa osa ägedatest festivalidest ja kontserditest, naudi kuurortlinna kõrgelt hinnatud toidukultuuri ja lõõgastu mõnusal perepuhkusel. Olgu see virtuaaltuur Sulle isutekitajaks ja abiks puhkuseplaanide tegemisel. Pärast viiruseleviku lõppu tahaks ju päriselt Pärnusse tulla.

Külasta Pärnut virtuaalselt

Neil päevil maailmas leviv koroonaviirus on meie igapäevaelu totaalselt pea peale pööranud: peame püsima kodus ja lükkama reisiplaanid teadmata ajaks edasi. Füüsilise liikumisvabaduse piiramine ei tähenda aga sugugi seda, et me ei saaks teha virtuaalseid rännakuid ja avastada maailma koduseinte vahelt lahkumata.

Kutsume Sind kaasa virtuaaltuurile Pärnus! Tule vaata, mida lahedat on Eestimaa suvepealinnal Sulle pakkuda. Võta ette kõnnitiir imelises Pärnu rannas, saa osa ägedatest festivalidest ja kontserditest, naudi kuurortlinna kõrgelt hinnatud toidukultuuri ja lõõgastu mõnusal perepuhkusel. Olgu see virtuaaltuur Sulle isutekitajaks ja abiks puhkuseplaanide tegemisel. Pärast viiruseleviku lõppu tahaks ju päriselt Pärnusse tulla.

Spaapuhkus 

Muidugi! Pärnu spaad on Pärnu puhkuse üheks kõige armastatumaks komponendiks. Pärnu on pikaajaliste traditsioonide ja kogemustega kuurortlinn – juba 1838 avati Pärnu esimene supelasutus, kus suvel pakuti sooje merevanne ning talvel saunamõnusid. Linna suurepärane asukoht, lauge liivarand, värske õhk, rohelised pargid, samas linnamelu koos kvaliteetsete ravi- ja lõõgastusteenustega on Pärnu kuurordi ja Pärnu spaade populaarsuse tagaja.

Perepuhkus Pärnus

Kuhu perega minna? Loomulikult Pärnusse! Pärnu on suurepärane koht, kuhu planeerida enda perereis.  Siin ootavad teid mitmed veekeskused, laste mängutoad, mänguväljakud, seikluspargid, miniloomaaed, kardikeskus ja palju muud. Talvel lõbustavad lapsi jõuluvana või kelgukoerad.

Looduspuhkus Pärnus

Mööda Pärnu jõe vasakut kallast looklev rada moodustab ühtse ringi vastas kaldal oleva rajaga. Mõlemad on 4 km pikad kuid oma ilmelt siiski erinevad. Kui jõe paremal kaldal ümbritseb sind palju puid ja rohelust, siis vasak kallas lookleb jõe ja linna ajalooliste majade kõrval, meenutades pigem ilusat linnatänavat. Raja teeb ainulaadseks Pärnu jõe jaoks disainitud aerukujulised valguspostid.

Pärnu rand

Pärnu rand asub kesklinnast vaid veerandtunnise jalutuskäigu kaugusel. Tänu madalaveelisele ning kiiresti soojenevale lahele on Pärnu rand suurepärane supluskoht. Soojadel suvepäevadel võib veetemperatuur Pärnu rannas tõusta isegi kuni 30 kraadini. Pärnu ranna veetemperatuuri rekord aastast 2010 on lausa 33°C!

Pärnu rannaniidu vaatlustornid ja linnalehmad

Pärnu on oma olemuselt väga roheline linn. Siin asuvad kümned pargid, tervise -ja matkarajad. Linnas on kõige paremaks liikumisvahendiks jalgratas, millega pääseb mööda meie kergliiklusteid igale poole. Pärnu rannaniitudel toimetavad igal suvel linnalehmad, kes on linnakülaliste seas populaarseks vaatamisväärsuseks. Rannaniidu kõrval asub soisele pinnasele spetsiaalselt ehitatud matkarada.

Surfamine

Kas teadsite, et Pärnu laht on Põhjamaade üks parimaid kohti surfamiseks? Seda oma pikalt madala veetaseme, liivase põhja, heade tuulte ning sooja vee tõttu. Loomulikult on võimalik ujuda nii meres kui jões ning seda aastaringselt!

Porsche Ring – ainus ringrada Eestis

Porsche Ring on Eesti ainuke autode ja mootorrataste ringrajasõiduks mõeldud suletud rada. Ringrajal saab võistlusi pidada neljal eri pikkuse ja kujuga trassil, millest pikim on 3,2 kilomeetrit. Lisaks kuulub kompleksi ka rallikrossirada ja off-road rada. Täna on Porsche Ring moodsaim ringrajakompleks kogu Põhja-Euroopas ning omab FIA Grade 4 litsentsi.

Jahiga sõitmine

Veesport on Pärnus alati au sees olnud. Jõe- ja merelinna seisusele kohaselt pakub Pärnu mitmel moel vee peal liikumise võimalusi. Ainulaadne elamus on purjekasõit Pärnu lahel, kus saab näha Pärnut hoopis teise nurga alt. Seiklushimulisemad saavad nautida kajakimatku merel. Pärnu rannas on võimalus laenutada ka surfivarustust ning saada koolitusi nii algajatele, kui juba edasijõudnudtele.

Pärnu golfiväljakud

Golfisõbrad leiavad otse linna külje alt suurepärased golfiväljakud.

Vaid 10-minutilise autosõidu kaugusel Pärnu südalinnast Riia suunas asuv Pärnu Bay Golf Links on mitmekülgne golfikompleks, kus lisaks 18-rajalisele väljakule on ka viis par-3 rada ning harjutusväljakud nii lähi- kui kauglöökide harjutamiseks.

Pärnu lahe ilusaima ranna, Valgeranna, vahetus läheduses asub 18 rajaline golfiväljak White Beach Golf. 84 hektari suurusel alal paiknevad green`id, laiad fairway`d ja kokku ligi 19 hektarit veetakistusi. Links-tüüpi väljak sobib ideaalselt mängimiseks kõigile golfaritele.

Pärnu arhitektuur ja kuurordikultuur

Pärnu ajaloolise südalinna vaatamisväärsused ja muuseumid kutsuvad inimesi endale külla aasta läbi. Mitmed monumendid, kirikud ning galeriid, kus näeb head Eesti kunsti, moodustavad olulise osa meie südalinnast. Vanalinna piirile on aga kerkinud kaasaegsed ja modernsed ehitised – kontserdimaja, kino, ostukeskused, raamatukogu ja palju muud.

Pärnu Muuseum

Täies mahus virutaaltuur – hea võimalus tutvuda Pärnu kõige suurema ja modernsema muuseumiga. Pärnu muuseumis on püsinäitus, mis viib rännakule läbi Pärnu 11 000 aastase ajaloo. Lisaks toimuvad muuseumis erinevad lühiajalised külalisnäitused. 

Koidula Muuseum

Lydia Koidula (1843-1886) on Eesti rahvusliku ärkamisaja tuntud poetess, publitsist ja ühiskonnategelane ning Pärnu on tema nooruslinn.

Selle memoriaalmuuseumi hooneks on tema kodumaja aastatel 1850-1863, Pärnu Ülejõe koolimaja, kus tema isa, ühtlasi eestikeelse ajakirjanduse isa Johann Voldemar Jannsen, oli tollal koolmeister.

Pärnu toidukultuur 

Pärnu söögikohad on eelkõige tuntud oma hea taseme ja andekate peakokkade poolest. Parimad Pärnu restoranid kuuluvad Eesti Restoranijuhi soovitusnimekirja – seega väärivad kindlasti külastamist. Peale uhkete a la carte restoranide on Pärnus ka palju erinevaid häid kohvikuid ning pubisid.

Sündmused Pärnus

Pärnus toimub aastas tuhandeid erinevaid sündmuseid. Suuremad festivalid ja üritused toimuvad tavapäraselt suvel, kuid mitmed ägedad sündmused toimuvad ka väljaspool suveperioodi. 

Pärnu Hansapäevad

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, atraktsioonid lastele, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.

Pärnu Muusikafestival

Pärnu Muusikafestival ja Järvi Akadeemia jätkavad aastakümnete pikkust Pärnu heade muusikafestivalide traditsiooni. Pärnu muusikafestivali fookuses on eelkõige orkestrimuusika, mille olulisim kandja on spetsiaalne kõrgetasemelise koosseisuga festivaliorkester, kuhu tulevad mängima oma ala tipud kõikjalt maailmast. Lisaks orkestritele saab  kuulda suurepäraseid soliste, kes astuvad üles nii orkestri ees kui ka kammermuusikutena.

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!