fbpx

Mida teha
Pärnumaal?

Kihnu saar ja muuseum

Kihnu saar on omapärane sulam kaasajast ja minevikust. UNESCO pärandi nimekirja kantud Kihnu kultuuriruum on huvitav igale kultuuripärandist, omapärasest loodusest ja sõbralikest inimestest huvitatud külalisele. Saare naised kannavad igapäevaselt enda kootud rahvariideseelikuid – körte, juba väiksed lapsed oskavad Kihnu tantse ja laule ning Kihnu keelemurret õpetatakse koolitundides. Kihnu muuseumis leiab kõike igapäevaelu puudutavat – tööriistu, rõivaid, käsitööd, mööblit. Lisaks kuulsate Kihnu meeste – kodu-uurija Theodor Saare, metskapten Enn Uuetoa ja hõbedasepp Peeter Rooslaidu tutvustava väljapaneku ning Kihnu naivistide kunstiloomingut.

Soomaa Rahvuspark

Soomaa Rahvuspark on suurte sooalade, lamminiitude ja metsade kaitsmiseks, uurimiseks ja tutvustamiseks loodud rahvusliku väärtusega kaitseala. Eriti tuntuks on 1993. a loodud kaitseala teinud suurveeajad, mil luhtadele ja metsadesse valguv vesi ujutab üle ühendusteed välismaailmaga. Kohalikud ütlevadki, et Soomaal on viis aastaaega: kevad, suvi, sügis, talv ja suurvesi. Kõrtsi-Tõramaal asuvast Soomaa looduskeskusest saab igakülgset teavet Soomaa põnevate paikade, matkaradade ja laagriplatside kohta. Rahvuspargis saab matkata laudteel või maapinnal kulgevatel matkaradadel, lisaks saab minna ka kanuu-, räätsa- või tõukekelgumatkale.

C.R Jakobsoni Talumuuseum

Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumis Kurgjal saad tutvuda Eesti 19. sajandi ärkamisaja suurmehe Carl Robert Jakobsoni elu ja tööga, lisaks tema poolt rajatud talu eluoluga. Muuseumi territooriumil tegeletakse tänapäevani karjakasvatusega, lisaks on restaureeritud vanu taluhooneid nagu karjalaut, ait, saun, veski ja rehi. Saad ka ise proovida talutöid ja tutvuda vanade kommetega. Kohvikus saad nautida eesti rahvustoite ja poest osta kohalikku käsitööd.

Lottemaa

Pärnust 6 kilomeetri kauguselt leiate Baltimaade suurima teemapargi- Lottemaa. See on kaunis rannametsas asuv Leiutajateküla, mis on tuttav Lotte filmidest, muusikalidest ja raamatutest. Lottemaal ootavad avastamist üle saja atraktsiooni, temaatilised majad, meeldivad toiduelamused, suveniiripoed ja supelrand. Avastamist, leiutamist ja pööraselt huvitavaid seiklusi jätkub terveks päevaks kogu perele.

Valgeranna

Valgeranna on pikk liivane supelrand, mis avaneb lõunakaarde ja on külmade põhjatuulte eest kaitstud kauni männimetsaga. Rannas on lastemänguväljak, riietuskabiinid, vesijalgrataste laenutus ning kohvik. Valgeranna promenaad on 300 m pikkune kaunis jalgtee, mis viib parklast mereni ja lookleb osaliselt Valgeranna Seikluspargi alt läbi. Rannal asuvast tuledega varustatud vaatetornist avaneb kauneid vaatepilte.