fbpx

Mida teha
Pärnus?

Pärnu rand ja rannapark

Kesklinnast vähem kui veerandtunnise jalutuskäigu kaugusel asub Pärnu liivarand. Pärnu rannas on lõbusad lasteatraktsioonid, kiigud, minigolfi rada, veloautode rent ja surfi varustuse laenutus. Romantikute meelispaigaks on kõigil neljal aastaajal Pärnu rannapromenaad. Liivaranna ja jõe ristumispaigas paiknevad 2 kivimuuli, mis kutsuvad külalisi jalutama mööda 2 km pikkust teerada otse merre. Ranna kõrval asub 2010.a taasavatud atraktiivne, aasta läbi kasutatav Pärnu Rannapark.

Pärnu Vallikäär ja Tallinna väravad

Pärnu Vallikäär võlub kaldapervel kulgeva valgustatud promenaadi, üle vallikraavi kaarduva romantilise jalakäijate silla ja vallikraavi keskele rajatud Eesti kõrgeima purskkaevuga. Lastele loob rõõmu mereteemaline lastemänguväljak. Avatud on muldkindlustuste vaheline käik ja restaureeritud kunagise postimaantee algust tähistanud Tallinna värav. Suvehooajal on värava teisel korrusel avatud kauni vaatega suvekohvik.

Pärnu kirikud

Pärnu kesklinnas paiknev Eliisabeti kirik on barokkperioodi väljapaistvamaid sakraalehitisi Eestis. Selles kirikus asub üks eesti parimaid oreleid, seetõttu on kirik ka linna armastatud kontserdipaik. Pärnu Jekateriina kirik on stiilipuhtaim ja rikkalikem barokk-kirik Eestis. Kirik ehitati Vene keisrinna Jekateriina II käsul ja rahastamisel ning selles tegutseb tänaseni Pärnu vene kogudus. Vanavene stiilis ehitatud Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirikut kaunistavad 6 kellatorni, mida ehivad kullatud ristid. Sisutuses on 11 ikooniga altarisein ning 11 suurest figuraalkompositsioonist koosnevad seinamaalingud.

Kuurordiaegne arhitektuur ja kaunid puitvillad

Pärnu võlub külastajaid ajaloolise arhitektuuriga. Jalutades mööda alleesid linna südamest mere poole, läbid Eesti suurimat puitvillade rajooni. Omanäolised puitpitsiga kaunistatud villad pakuvad silmailu ja avastamisrõõmu, sest enamus neist on nüüdseks korda tehtud ja seal asub hotell või kohvik. Kuurordiarhitektuuri pärliteks on otse rannajoonel paiknevad Pärnu Rannahoone, Mudaravila ja Rannahotell. Viimane on Eesti moodsa supelarhitektuuri silmapaistvamaid näiteid ja funktsionalismi tippteoseid. Rannarajoonis asub ka Pärnu Kuursaal ja kõlakoda, mis on läbi aegade olnud Pärnu kuurordielu oluline keskpunkt.

Muuseumid ja käsitöökojad

Pärnu kultuurielu rikastavad rohked muuseumid ning kunstigaleriid. Pärnu Muuseumisse rajatud nn ajajõgi viib läbi 11 000-aastase põneva ajaloo. Ekspositsioonis kasutatakse interaktiivseid lahendusi, mis loovad meeldejääva kogemuse tervele perele. Uue Kunsti Muuseum üllatab kaasaegsete näitustega ning siin toimub ka rahvusvaheline dokfilmide festival. Koidula muuseumis saab tutvust teha rahvusliku ärkamisaja tuntuima poetessi Lydia Koidula ja tema isa J.V Jannseni elu ja tegevusega Eesti ärkamisaja kontekstis. Kõik lapsed ja täiskasvanud on oodatud Maarja-Magdaleena Gildi, kus viis päeva nädalas on avatud erinevad meisterdamistoad. Siin saate koos meistritega meisterdada ehteid, proovida puidutööd, viltimist, klaasisulatamist ja savipoti keerutamist. Vahva kingitus endale või sõbrale on just see, mis jääb veel kauaks ajaks puhkust meenutama.