Ühenda rannapuhkus kultuurielamusega – suvised tähtsündmused Pärnumaal

Milline on kõige parem paik rannamõnude ja kultuurinaudingute ühendamiseks? Aga loomulikult on see Pärnu. Eesti suvi on üürike, seepärast tuleb sellest võtta viimast. Ja tegelikult kõlab rannapuhkuse ja kontserdi-, teatri- või festivalikülastuse ühendamine igati mõnusalt. Kultuurisuvi 2021 Pärnus pakub külastajatele elamusi igal sammul. Tähtsündmuseid jagub nii juulisse, augustisse kui ka septembrisse.

juuli-mullfest
Mullfest - hea muusika, meeleolukad esitlused, vahvad võistlused, tänavatoit ning lihtsalt mõnus olemine kõigi pärnakate, suvepäranakate ja linna külaliste jaoks.

Juuli

Teatrisõpradel tasub sel suvel ette võtta tee Tõstamaa mõisa, kus R.A.A.A.M. teater mängib juulikuus etendusi „Läbi kõigi elude ma otsin sind…“ ja „Praegu pole aeg armastamiseks“. Alates 8. juulist etendub Pootsi veinimõisas komöödia „Eramaa“, kus lisaks teatrielamusele saab nautida värsket suitsukala, kohalikke suupisteid ja muidugi käsitööveine. Pärnu Jahtklubi purjekakuuris saab aga vaadata Pärnu Suveteatri suvelavastust „Kuldrannake“, kus Piret Laurimaa ja Sepo Seemani saadab laulude ja muusikaga multiinstrumentalist Olavi Kõrre.

9.–10. juuli on Pärnu rannapargis toimumas elektroonilise muusika festival Beach Grind, kus rahvusvahelistest artistidest astuvad üles Sub Focus ja Camo & Crooked. Lisaks tulevad lavale armastatud Eesti artistid – Nublu, 5miinust, Daniel Levi, Cartoon, Pluuto ja teised. Kuna eelmisel aastal jäi üritus ära, kehtivad 2020. aastaks ostetud piletid ka sel aastal.

Mullijookide armastajaid ootab 10. juulil Koidula pargis Mullfest, kus lisaks värskendavatele jookidele pakutakse mõnusat muusikat, meeleolukaid esitlusi, tänavatoitu ja niisama olemist. Üritusel jätkub tegevust kogu perele. Festivalialale pääseb piletiga, Koidula pargis toimuv piknik on tasuta.

11.–18. juulil on Pärnusse oodatud kõik klassikalise muusika austajad, kui aset leiab järjekordne Pärnu Muusikafestival, kus osaleb 300 muusikut 20 erinevast riigist. Pärnu Muusikafestival on hinnatud klassikalise muusika festival, mis toimub juba 11. korda ja on saamas üheks olulisemaks orkestrifestivaliks terves Euroopas.17.–18. juulil on Pärnu rannas võimalik kaasa elada selle suve suurimale ratsaspordivõistlusele Classic Pärnu, kus takistussõitudes osalevad parimad ratsanikud Eestist ja välismaalt. Külastajatele on showprogramm ja toitlustusala. Lapsed saavad sõita poni ja vankriga.17.–25. juulil täituvad suvepealinna tänavad meeliülendava kunstiga. 9-päevase Pärnu Kunstinädala raames toimuvad installatsioonid, näitused ja etteasted, samuti rattatiir kohalikes kunstigaleriides, kunstiturg ja õpitoad.

juuli-avatudtaludepaev
Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit, mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte ning kui mitmekesine on maaelu.

23.–25.07 saab Pärnu Koidula muuseumi õues nautida ehtsat Kihnu Jenkat, mis jutustab tublist Eesti naisest, kelle jaoks on elus tähtsal kohal rõõmus meel ja laulmine. Tegemist ei ole dokumentaaljutustusega, vaid fantaasiamänguga, mis põhineb Kihnu Virve meenutustel tema sündmusterohkest elust.

23.–24. juulil on viiendat korda toimumas Valgeranna Festival, kus on taas kohal Eesti muusika paremik – 5miinust, Shanon, Terminaator, Pluuto, Villemdriller, AG ja mitmed teised. Esinejate nimekiri täieneb pidevalt.

25.07 toimub Avatud Talude Päev, mille raames avavad oma uksed nii suured farmid kui ka väiksemad talud. See on suurepärane võimalus tulla kogu perega ja teha lähemat tutvust traktorite, kombainide ja loomadega.

August

Augusti esimesel nädalavahetusel 6.–7.08 on Pärnus Hea Toidu Festival – Grillfest, kus tutvustatakse Eesti kaasaegset toidukultuuri, toidutooteid ja teenuseid. Grillfestil selgitatakse välja parim grillivõistkond Eesti koolide lõikes ja Eesti meister grillimises. Festival toimub Pärnu Vallikäärus ja on tasuta. Teisel päeval on samas kohas toimumas ka meeleolukas kalapüügivõistlus.

6.–7.08 on Pärnu kesklinnas XXIV Gildipäevad, mis toovad Pärnu tänavatele kunstnikud ja käsitöölised lähemalt ja kaugemalt. Steineri aias kostitavad külalisi kodumaise talukauba ja hõrgutistega talunikud ja pop-up kohvikud. Lavale astuvad lauljad, pillimehed ja tantsijad.

7. augustil vallutab Pärnu linna suvise peatänava Supeluse aastalaat, mis jätkab sajanditevanust kuurordilaatade traditsiooni. Aastalaadale on oodata rohkelt kauplejaid, mõõduvõtmisi ja õhtu lõppeb mõnusate muusikarütmide taktis. Sissepääs kõigile tasuta.

08-gildipaevad
Gildipäevad pakuvad ehedat ja ausat käsitööd, vahvaid õpitubasid nii suurtele kui väikestele ning kohalikku toitu. Lisaks tasuta meelelahutusprogramm!
juuli-augustiunetus
Augustiunetus tuleb uues kuues, uues kohas, sama rõõmsalt! Avastame suvist Pärnut uutmoodi, sest Pärnu on enamat kui ainult rand. Seekord pakume nautimiseks jõevaateid ja paneme kaldapealse elama.

13.–15. augustil ootab külastajaid Augustiunetuse festival, mis sel korral toimub uues kohas – otse maalilise Pärnu jõe kaldal. Aastatega on Augustiunetuse festivalist kujunenud meeleolukas linna- ja loomefestival, kust ei puudu hea programm, muusika ja seltskond ning muidugi rikkalikud maitse-, kunsti- ja kultuurielamused.

13.–28. augustini saab Fortumi katlamajas nautida Endla teatri sellesuvist teatrietendust „Põrgupõhja uus Wanapagan“. See on tõlgendus Tammsaare kuldsest klassikast, mis kõlab kui ettekuulutus meie praegusest maailmast.

September

Suvi Pärnus ei lõppe augustis, vaid üritusi jätkub ka septembrikuusse. 4.–5. septembril on toimumas Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, kus esimesel päeval on ratastoolisõit, õhtujooks ja lastejooksud ning teisel päeval põhijooks Pärnu jõe kallastel. 4. septembri õhtul on kõigil huvilistel võimalik nautida Liis Lemsalu bändi tasuta kontserti Vaasa pargis.

Suveüritustele paneb ilusa punkti 24.–25. septembril toimuv valgusfestival, mis kannab nime „Öövalgel“ ja koosneb ainulaadsetest valguslavastustest ja installatsioonidest, mis on loodud just selle festivali jaoks. Tegemist on omamoodi jalutuskäiguga Pärnu linnas. Etendusi mängitakse erinevatel kesklinna hoonetel ja hoovides, iga etendus kestab 10-20 minutit.

Vaata kõiki sündmuseid: visitparnu.com/uritused

september-88valgel
Öövalgel festival toob publiku ette valgusetendused, kus lisaks inimesele jutustatakse lugusid valguse ja videoprojektsiooni kaudu.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!