fbpx

Avasta Pärnu läbi kohalike silmade

Suvistel laupäevadel on Pärnu linna külalistel võimalus osaleda suvepealinna tutvustavatel linnatuuridel „Trust me! I’m a local – linnatuurid pärnakaga“.

Mööda kuurortlinna tänavaid ja nurgataguseid kulgevatel retkedel saab pärnakast giidi eestvedamisel avastada kuurortlinna salajasi ja ägedaid paiku, mis on teada ainult kohalikule ja mida ükski turist omal käel naljalt ei leiaks. Kuna iga giidituur on omanäoline, tasub osaleda neil kõigil. See on suurepärane võimalus kogeda Pärnu hingeelu läbi kohalike silmade.

Eestikeelsed tuurid stardivad Vallikääru pargist Tallinna väravate juurest algusega 17:00 ja kestavad kaks tundi. Tulijail palume võtta kaasa uudishimu ja igaks juhuks mask, kui on vaja põigata siseruumidesse.

Tuurid on tasulised ja piletid on saadaval Fienta piletikeskkonast.

Herdis Elmend

19. juunil toimuv giidituur viib avastusretkele, kus kohtuvad kunst, käsitöö, looming, rõõm, eluviis ja tasakaal.

Ants Vessmann

26. juunil toimuv jalgratastega giidituur, mis viib kesklinnast välja avastama ka Uus- ja Vana-Sauga piirkonda.

Andres Siplane

3. juulil jäävad teele Krulli pollarid, Siinmaa wc, Jupiteri pood, konvendihoone, oblastikomitee maja, Nikolai kirik, Postipoisi trahter, Rosenplänteri maailm ja Sebulke laternapost.

Martin Kummets

10. juulil toimuv tuur viib osalejad Pärnu õlle ajaloo ja tänapäevakultuuri avastusrännakule ning üheskoos mõtiskleme selle üle, mis on saanud saja baari linnast.
17. juulil toimuval tuuril läbime Erik Naissaarega jalgratastega mitmeid spordiobjekte ja -kohti, kus korraldatakse spordiüritusi ning proovime ise ka street workouti. Tule, avasta ja pane end proovile!

24. juulil toimuval tuuril koos Marju Kurvitsaga avastame minu Pärnu nurgataguseid!

31. juulil toimuv jalgratastega tuur Piret Taliga viib nii Vanale kalmistule, Liiva ühiselamu juurde, kui ka Sillutise tänavale, kus asuvad vana haigla ja vangla!

Temaatilised ekskursioonid Pärnu linnas ja maakonnas

MTÜ Pärnu Giidide Ühingu giididelt on võimalik tellida temaatilisi ekskursioone Pärnu linnas. Tuuride teemade valik on lai: ajaloost, arhitektuurist, religioonist kuni keskaja, kummituste ja maitseteni välja. Lisaks tehakse ka väljasõite maakonda, samuti rabamatku.

Suvetuurid "Pärnu pajatab"

Pärnu giidide juhendatud suvetuurid „Pärnu pajatab“ toimuvad 4. juunist kuni 27. augustini 2021 igal reedel algusega kell 17.

Rannapiirkonna villade tuur

Mudaravila juurest algav giidiga ekskursioon viib Pärnu rannapiirkonna puitvillade piirkonda.

Puitarhitektuur ja agulimiljöö

Tuuril leiad huvitavat puitarhitektuuri, agulimiljööd ja märke ajaloolistest tööstusettevõtetest.

Pärnu – Eesti Vabariigi sünnilinn

Iseseisvuse väljakult algav tuur viib meid tagasi enam kui sada aastat tagasi.

Pärnu Private Tours

Avasta Pärnut põnevatel tuuridel kas jalgsi, jalgrattal või elektritõukeratastel. Tuuride valikusse kuuluvad nii klassikalised, teemaatilised kui ka maitseelamustega tuurid. Ole turist või kohalik, igaüks leiab midagi oma maitsele. Loe rohkem SIIT

Punane torn

Giidiga ekskursioon Pärnu vanalinnas koos Punase torni ringpanoraamkino külastusega

Pärnu vanalinn

Giidiga ekskursioon Pärnu vanalinnas Kus asub Pärnu keskpunkt? Miks Punane torn on valge?

Lood ja legendid

Lugusid täis jalutuskäik “Tõestisündinud lood ja uskumatud legendid Pärnus”

Pärnu Õudustuurid

Kummitustuurid, kalmistutuurid, laste õudustuurid, krimituurid, surmatuurid – Barbara Lehtna juhatab adrenaliini ja õuduste rajal. Vaata lähemalt siit.

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!