fbpx

Talvised tegevused
Pärnus ja Pärnumaal

Mida teha perega Pärnus?

Talvel toimub Pärnus palju toredaid sündmusi. Kohe Pärnu külje all on detsembri viimastel nädalatel avatud kõigi laste lemmik Lottemaa jõulumaa

Kui Pärnu mänguväljakud on mattunud lume alla, siis ootavad lapsi mitmed mängutoad. Pärnu Liikluslinnak ning Hüppa mängumaa on vahvad kohad kuhu tulla aega veetma või sünnipäevi pidama. 

Kogu perega on põnev külastada ka Pärnu MuuseumiMini Zood ja miks mitte koos meisterdada Maarja-Magdaleena Gildi töötoas.

Pärnu ainukeses kinos Apollo, mis on üks kaasaegsemaid Eestis, leiab laiast filmivalikust igaüks kindlasti midagi meelepärast. Apollo kino asub Pärnu keskuses, seega saab peale või enne kino minna perega ostlema või hoopiski mõnda kohvikusse. 

Pärnu kesklinnas Port Arturi kaubanduskeskuses ootab eri vanuses lapsi Virtuaalreaalsuse Mängukeskus. Kõrval parkimismajas kutsub huvilisi kardiga sõitma uus hobikardikeskus City Kart. Lisaks on Port Arturi kaubanduskeskuses mitmeid häid poode, mida perega külastada. 

Pärnu suurim kaubanduskeskus Kaubamajakas oma poodidega väärib samamoodi külastust. Lisaks korraldatakse jõulude ajal mitmeid üritusi ning jõuluturgu. Siis tulevad kohalikud talunikud oma toodangut pakkuma. 

Pärnumaal pakuvad talvel tegevusi Are Alpakafarm ja nende armsad asukad. Avastamist ootavad Automuuseum ja Kurgja Talumuuseum. Jõulu ajal, nii nagu igal muulgi ajal, ootab jõuluvana pisemaid lapsi oma Korstna tallu külla – meisterdama, poniga sõitma ja jänkusid paitama.

Aktiivsed talvetegevused

Tore ühine ajaveetmine koos sõprade või perega on minna loodusesse ja avastada talvise Pärnumaa meeleolusid. Suurima kelgumäe ja ühed parimad suusarajad leiate Pärnust 20 km kaugusel Jõulumäe Tervisespordikeskuses. Siin saate kogu perega suusad alla panna ning männimetsa all üksteisega mõõtu võtta. 

Olenevalt külmakraadidest avatakse igal talvel Jõulumäel mitu kvaliteetselt hooldatud suusarada. Ka lumevaesel talvel saab siin suusatada kunstlumest rajal. Lisaks suusatamisele saate Jõulumäel pidada maha curlinguturniiri või mängida lumises männimetsas disc-golfi

Suusarajad Pärnumaal:

  • Jõulumäe Tervisekeskuse suusarajad on 3 km kuni 10 km 
  • Reiu-Raeküla radadel suusatajatel on valida 3 km, 5 km ja 10 km radade vahel, siit saab edasi liikuda ka Jõulumäele, Jaansoni rajale ja Sindi terviseradadele
  • Valgeranna terviserajal on mitmekesise rajareljeefiga kolm ringi 500 m, 1 km ja 3 km

Uisutajatele on talvel avatud Pärnu kesklinnas Lastestaadioni uisuväli, kuid tõeline elamus on uisutada jäätunud Pärnu jõel ning lahel. 

Kui otsite midagi erilisemat, siis võtke ette kas ATV matk, räätsamatk rabas, uisutamine või tõukekelgumatk jäätunud rabalaugastel või püüdke jääaugust kala. Saab proovida ka ekstreemsemaid asju – lumelauasõitu, lohesurfi või saunast otse jääauku hüppamist.
Elevust tekitavad rakendisõidud kelgukoertega või saanisõidud hobusega.

Aktiivseid tegevusi pakuvad talvel:

Talvepuhkus Pärnus

Pärnu suvise melu asemel võtab talvel teid siin vastu imeline vaikne muinasjutulinnake.
Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!