PakkumisedRestoranidMatkarajadKuidas osaledaRUS

Matkarajad ja pargid

Pärnu Vallikäär

Kui otsid sobivat paika värskes õhus mõtete korrastamiseks, haara kaasa joogamatt ja lemmikraamat ning kiika Vallikääru parki. Mööda kaldaperve kulgev valgustatud promenaad, otse vallikraavist sirguv uhke purskkaev ning ajaloohõnguline Tallinna värav loovad mõnusaks olemiseks just sobiva atmosfääri. Sattudes Vallikäärdu suvehooajal, on vallile rajatud amfiteatri-laadses kotsertpaigas võimalik nautida ka erinevat laadi meelelahutust.

Pärnu rannapark

Pärnu rannast vaid põgusa jalutuskäigu kaugusel asub Suvepealinna suursuguseim park – rohelusest pakatav Rannapark. Väärika eaga park võlub nii kohalikke kui ka mujalt tulnud puhkajaid oma arvukate muruplatside ja jalutusradade, lillepeenarde ja purskaevude, piknikulaudade, jäätisekioski ja turvalise mänguväljakuga. See on park, mis pakub mõnusat varjualust kuumal suvepäeval ning armastatud jalutuspaika jahedamal ajal.

Pärnu Munamäe park

Kui puhkad koos lastega ning otsid tempokast linnamelust paika, kus korraks hinge tõmmata, on Munamäe park just see õige koht. Linna kõrgeimaks punktiks peetavas pargis jätkub tegemist nii pere pisematele kui ka suurematele liikmetele. Karussellitiir mänguväljakul, kiiremad ringid rulapargis, päevamuljete jagamine pargipingil istudes või lihtsalt rahu ja vaikuse nautimine – valik on sinu!

Pärnu muuli laudtee

Põhjust Pärnu muuli uudistamiseks on nüüd veelgi rohkem, sest alates 2019. aasta algusest viib linna ühe huvitavama vaatamisväärsuseni uhiuus laudtee. Rannapargist alguse saav vaiadele ehitatud kergliiklustee on valgustatud ka pimedamatel tundidel, olles ka kohalike seas populaarne jalutuspaik. Samuti teab vanarahvas rääkida, et muuli lõpus armsamale musi tehes saadab noorpaari terve eluea vältel õnn ja armastus […]

Pärnu Mai ranna kergliiklustee

Soovides pärast jalutuskäiku rannapromenaadil end veidi rohkem liigutada või Pärnu võlusid avastada kesklinna melust kaugemal, sea kindlasti oma sammud edasi mööda Mai ranna kergliiklusteed. Pärnu rannapromenaadilt algav ning Mai elamurajooni juures lõppev tee on nelja meetri laiune ning ääristatud rannaniitudega. Õhtusel ajal valgustatud kergliiklustee keskel asub laste mänguväljak, pakkudes rõõmu pere pisematele.

Pärnu jõe paremkalda tervisespordirada ehk Jaansoni rada

Rattasõiduks, rulluisutiiruks või kepikõnniks tasub oma suund aga kindla peale seada Pärnu jõe paremkaldal asuvale Jaansoni rajale. Erinevalt vastaskaldal kulgevast ajaloolise linnavaatega terviserajast ümbritseb 4 km pikkust paremkalda rada rohkem rohelust ja metsatukk, olles nii mõnus peatuspaik ka piknikuks või puhkepausiks. Koos moodustavad mõlemad Jaansoni rajad aga ühtse terviku ning on tugevamatele spordisõpradele meelsaks treeningpaigaks.

Pärnu jõe vasakkalda tervisespordirada ehk Jaansoni rada

Kui soovid ühendada põgusat jalutuskäiku või tempokamat jooksutiiru killukese Pärnu linna ajalooga tutvumisega, on Pärnu jõe vasakkaldal asuv Jaansoni rada õige koht, kuhu minna. 4 km pikkune tervisespordirada on ääristatud ajalooliste elumajade ja jalapuhkepinkidega, meenutades nii pigem ilusat linnatänavat. Raja teevad ainulaadseks Pärnu jõe jaoks disainitud aerukujulised valguspostid.

Pärnu rannaniidu matkarada

Suvepealinna pärlit – Pärnu randa – tasub kindlasti külastada aastaajast hoolimata, sest peale kaunite merevaadete on puhkajaid seal ees ootamas ka 600-meetrise vaateplatvormiga matkarada. Mere äärest algav ning üle sonnide kulgev rannaniidu metsarada pakub võimalust avastada erilisi ning looduskaitse all olevaid taimi, kuulda konnade laulu ning mis kõige vahvam – keset rannaniitu värsket õhku hingates […]

Reiu-Raeküla terviserajad

Pärnu linna vahetus läheduses, Raeküla männikus, ootavad kõiki tervisesõpru Reiu-Raeküla terviserajad. 3, 5 ja 10 km pikkusega rajad on ideaalne paik tervistavateks tegevusteks igas vanuses huvilistele: pikemaks jooksutiiruks, hoogsaks kepikõnniks, põgusaks jalutuskäiguks või hoopis vaikuseminutiteks iseendaga. Sportijate rõõmuks on 3 km rada õhtusel ajal valgustatud. Reiu-Raeküla terviserajad on lihtsasti ligipääsetavad ühistranspordiga.

Jälgi visitparnu Instagrami kontot