SAN JOSE NOORTE SÜMFOONIAORKESTER

Kuupäev: 29.06.2022
Aeg: 08:00 - 20:00

Esimest korda teeb Baltikumi-turnee üks USA lääneranniku vanimaid ja parimaid noorteorkestreid - San Jose Noorte sümfooniaorkester (SJNS). Mitmepäevasel ringreisi on Yair Sameti juhitaval orkestril kokku 4 kontserti. 26. Juunil esinetakse Vilniuses, 29. juunil Pärnus, 1. juulil Tallinnas ning 3. juulil Helsinkis. Kõik kontserdid on tasuta.

SJNS asutati seitse aastakümmet tagasi endise San Jose sümfooniaorkestri osana ning sel on rikkalik muusikaetenduste ja -hariduse traditsioon. Liikmesmuusikud vanuses 8–20 aastat valitakse ligi 700 kandidaadi hulgast iga-aastase kevadkonkursi raames.

SJNS koosneb 12 ansamblist: kaks täisorkestrit, kammerorkester, kaks flöödikoori, noorte-, džässi-, löökpilli- ja harfiansambel ning kaks keelpilliansamblit. Filharmooniaorkester on SJNS-i esiansambel, mida juhib muusikajuht ja dirigent Yair Samet.

Klaverisolistina astub kontsertidel üles Californiast San Jose‘st pärit pianist ja helilooja Solomon Ge. Noor talent on võitnud hulga auhindu konkurssidelt ja andnud menukaid kontserte välismaal.

SJNS toob Baltikumi-turneele kaasa energiast pulbitseva kava, mille keskmeks on Gershwini, Liszti ja Rahmaninovi teosed.

Pärnu, Pärnu maakond, Eesti