Põhjamaade kunstinädal Pärnus

Kuupäev: 22.07.2022 - 31.07.2022
Aeg: 12:00 - 21:00

Suvepealinna vallutab juulikuus Põhjamaade kunstinädal, mis sel korral keskendub nagu nimestki järeldub põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isobel Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse - millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.

Selleaastase Pärnu kunstinädala programm sünnib koostöös suvepealinna kohalike kunstiasutustega ning Pärnu Linnavalitsuse ja Nordisk Kulturfondi toel. Põhjamaade kunstinädala sündmused leiavad aset nii suvepealinna tänavatel aga ka loovlinnakus, mis avati eelmisel aastal Pärnu ajaloolises õllevabrikus (Suur-Jõe 10, Pärnu). 

Põhjamaade kunstinädalal osalevad lisaks kohalikele kunstnikele Roi Vaara, Irma Optimisti, Michel Ruths, Janika Herlevi, Jyrki Riekki, Aarno Rankka, Juho Pösilö Pöysti, Risto Puurunen Soomest, Marita Solberg, Trond Ansten, Steinar Stensen, Arnfinn Killingtveit, Isabella Vik Norrast, Morgan Schagerberg, Erik Nilsson, Ketter Raudmets ja Peter Rosvik Roostist, Rasmus Dano, Lars Grenaae, Hanne Ravn Taanist, Magnús Logi Kristinsson Islandilt, Hansina Iversen Fääri saartelt.

Kunstinädal tutvustab kunstimaastiku värskemad suundumusi, Eesti ja Põhjamaade  kunstnike loomingut ning pakub harivat meelelahutust tervele perele. Kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need aga Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel ning sel aastal koostöös Loovlinnak MTÜ-ga.

Täpsem info veebis www.kunstinadal.ee 

 

 

 

egle@noba.ac
5690 6376
Pärnu, Pärnu maakond, Eesti