PÄRNU LINNAORKESTRI 28. HOOAJA AVAKONTSERT

Kuupäev: 17.10.2021
Aeg: 17:00 - 23:59

28. HOOAJA AVAKONTSERT
Tähelepanu! Kontserdi kuupäev ja solist on muutunud:

P, 17.oktoober 2021 kell 17:00
Pärnu kontserdimaja (suur saal)
16:00 kontserdieelne vestlus: Mart Kalm
17:00 kontsert

Solist Age Juurikas (klaver)
Pärnu Linnaorkester
Dirigent Kaspar Mänd

Tänavu möödub 140 aastat Pärnu kauaegse linnaarhitekti Olev Siinmaa sünnist ning Pärnu Linnaorkester on sel puhul võtnud fookusesse nii arhitekti enda kui arhitektuuri ja muusika omavahelised seosed. Avame 28. kontserdihooaja pühapäeval, 17. oktoobril kell 17 Pärnu kontserdimajas, mil kõlab helilooja Maria Kõrvitsa uudisteose “betoon" esmaettekanne, hommage à Olev Siinmaa. Lisaks on kontserdil kavas Maurice Raveli Klaverikontsert G-duur, kus soleerib Age Juurikas (klaver) ning Beethoveni 3. sümfoonia "Eroica”. Dirigent Kaspar Mänd.

Kontserdi eel, kell 16  tutvustab arhitektuuriajaloolane, Eesti Kunstiakadeemia rektor ja Eesti Teaduste Akadeemia asepresident Mart Kalm Olev Siinmaa eluteed ja loomingut.*

Olev Siinmaa pärand on mõjutanud oluliselt Pärnu linna palet ning ka vaimsust. Paljud tema ideed on olnud eeskujuks järgnenud arhitektidele, Siinmaa looming on muutunud omamoodi sümboliks esimese vabariigi aegsele elule, kus otsiti üheltpoolt selgelt eesti omapärast nägu, teisalt oli pilk selgelt modernismi ja teiste kaasaegsete voolude suunal. Olev Siinmaa visiooni saame kasutada ka tänapäeval, mh ka teemal muusika koht linnas (Siinmaa supelala ümberkorralduskava, mis nägi mh ette ka välilava orkestrile ja kontserdiala, kus leiaksid aset regulaarsed kontserdid). Kuna Pärnu Linnaorkester on võtnud üheks selgeks osaks oma repertuaaris uute teoste tellimise ja esitamise, siis jätkub omal moel muusikas Siinmaa visioon oma, kodumaise ning uuemate voolude sümbioosis. 

**Sissepääs COVID-19 tõendiga (negatiivse testitulemuse, haiguse läbipõdemisevõi vaktsineerimiskuuri tõend)

Lisainfo:
www.parnuorkester.ee
www.facebook.com/parnulinnaorkester
www.instagram.com/parnucityorchestra

helen.erastus@parnuorkester.ee
Aida 4