Pärnu Linnaorkester: ÕHTU VIRTUOOSIDEGA

Kuupäev: 03.03.2022
Aeg: 19:00 - 23:59

ÕHTU VIRTUOOSIDEGA, 03. märts 2022 19:00 Pärnu kontserdimaja

Dirigent Robertas Šervenikas (LT)
Solist Mari Poll
Pärnu Linnaorkester

Pärnu Linnaorkestril on heameel enda ette kutsuda pikaajalist Leedu Rahvusooperi peadirigenti Robertas Śervenikast, kelle märkimisväärne panus Leedu muusikaellu on pälvinud tunnustust ning kes on sage külaline nii Baieri Riigiooperis, Zürichi Ooperis kui ka Jaapanis. Legendaarse Leningradi dirigeerimiskoolkonna esindajana ning Mstislav Rostropovitśi protežeerimisel on tema repertuaari haare lai, kuid omab kindlat kohta vene muusikal. 

Sel kontserdil soleerib orkestri ees väljapaistev eesti viiuldaja Mari Poll-Novakovich, kes lisaks arvukatele kammerkontsertidele tegutseb viimastel aastatel ka Rahvusooper Estonia orkestri kontsertmeistrina. Esitusele tuleb siinmail üsna harva kuuldav Carl Nielseni viiulikontsert. 

PÄRNU LINNAORKESTER on loodud 1994. aastal. Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, Olari Elts, Paul Mägi, Vello Pähn, Arvo Volmer, Erki Pehk, György Selmeczi, Marcello Rota, Jüri Alperten jt. Orkestri esimene peadirigent oli Loit Lepalaan. 2019.aastast on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd.

Orkester on osalenud mitmetes muusikalavastustes ja ooperites. Salvestatud on muusikat plaatidele. Pärnu Linnaorkester on sage esineja eesti muusikafestivalidel, koostööd on tehtud paljude festivali- ja kontserdikorraldajatega. Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest on Pärnu Linnaorkester kahel korral pälvinud Pärnu Muusika Aastapreemia (2002, 2007).
www.parnuorkester.ee

helen.erastus@parnuorkester.ee
Aida 4