PÄRNU FOTOFEST 2022 – “Improviseeritud reaalsus: kaameravaba fotokunst”

Kuupäev: 25.02.2022 - 26.03.2022
Aeg: 11:00 - 14:00

2022. aastal täitub 200 aastat esimese permanentse foto sünnist, seetõttu pööravad ka osad tänavused Fotofest2022 festivalinäitused pilgu minevikku, otsides fotograafia juuri ning taasavastades ajalooliseid tehnikaid.

Maailma esimene paberil foto sündis 1822. aastal ja selleks oli Niépce’i loodud heliogravüür. Seda innovaatilist tehnoloogiat kutsuti sel ajal ka päikese abil joonistamiseks. Ajaloolistest tehnikatest ajendatuna toob Raekojas toimuv rahvusvaheline näitus kokku kunstnikud, kes tegutsevad küll fotograafia valdkonnas, kuid kelle loomingust leiab eksperimentaalseid teoseid, kus fotoprotsess on toimunud ilma tavapärase fotokaamera vahenduseta.

Näitusel võib avastada uues kuues esimesi fototehnoloogiaid (tsüanotüüpia, pinhole), aga ka eksperimentaalseid ja lõpetamata fotoprotsesse, kus kujutise loomisel on oma osa ümbritseval keskkonnal ning kunstnikust sõltumatutel faktoritel.

Osalevad kunstnikud: Anna Niskanen, Noora Sandgren, Kristine Krauze-Slucka, Tamar Lewinsohn, Herkki-Erich Merila, Kristian Saks, Marko Toomast, Indrek Aija

Kuraatorid: Marian Grau, Jan Leo Grau

Festivalist: Viis aastat tagasi Pärnu Linnagalerii poolt ellu kutsutud festival on seadnud eesmärgiks elavdada talvist kunstielu ning heita pilk kaasaegsel fotomaastikul toimuvale. Festival koosneb ka tänavu arvukatest fotonäitustest, mis on sisse seatud suuremale osale Pärnu näitusepindadedest (Pärnu Linnagalerii Raekojas, Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Pärnu Keskraamatukogu, Pärnu Kontserdimaja, Endla Teater ja #Piilurgalerii). Avamiste ajakava vaata linnagalerii.ee lehelt!

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus

FB sündmuse taustafoto on pärit Anna Niskaneni seeriast "Hydrotrope" (2019)

galerii@linnagalerii.ee
+372 44 3 6433
Pärnu, Pärnu maakond, Eesti