Õhtumuusika- Heigo Rosin ja Tanel-Eiko Novikov / Päikeseloojangu festival 2022

Kuupäev: 03.07.2022
Aeg: 20:00 - 21:15

Õhtumuusika – H. Rosin ja T-E. Novikov

P 3. juuli kell 20 Häädemeeste Miikaeli kirik
Tutvustus:
Löökpilliduo Heigo Rosin ja Tanel Eiko Novikov
Kavas:

Bach/Morris Lang. Viisteist inventsiooni BWV 772–786

Daughtrey. „Songs of the human spirit“ kahele marimbale ja kahele vibrafonile

Noorte löökpillivirtuooside Heigo Rosina ja Tanel Eiko Novikovi kasutuses on muljet avaldav pillipark – kaks marimbat ja kaks vibrafoni. Kavas on Johann Sebastian Bach ja kaasaja uusromantiline, rikka värvipaletiga löökpillimuusika.

Heigo Rosin on Eesti esimene löökpillimängija, kes on spetsialiseerunud soolo- ja kammermuusikale. Hoolimata noorest east on Rosin andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees. 2015. aastal valiti Rosin “Orpheum Foundation” solistide stipendiaadiks Šveitsis, olles esimene Eesti muusik, kes nimeka fondi solistiks on valitud. Samal aastal valiti ta World Percussion Group’i kontsertmeistriks, millega kaasnes 5 nädala pikkune tuur Ameerika Ühendriikides. 2017. aasta jaanuaris debüteeris Rosin solistina maailmakuulsas Carnegie Hallis New Yorgis. Alates 2016. aastast on ta Malletech’i löökpillide ja Sabian taldrikute ametlik artist.

Tunnustatud solistina on Rosin korduvalt üles astunud nimekate orkestritega nagu MDR Leipzig Symphony Orchestra, Riga Sinfonietta, Kiev Soloists, Kymi Sinfonietta, Klaipeda Chamber Orchestra, Belarusian State Symphony Orchestra, Baltic Sea Philharmonic ning loomulikult ka Eesti orkestriparemikuga: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester ning Vanemuise Sümfooniaorkester, tehes koostööd armastatud dirigentidega: Kristjan Järvi, Risto Joost, Olari Elts, Erki Pehk, Paul Mägi ja Lauri Sirp. 2017. aastast on ta löökpillide õpetaja Tartus Heino Elleri Muusikakoolis.

Üle kümne aasta karate treenimist on Heigo Rosinale andnud idee kombineerida võitluskunsti liikumised löökpillimängu liikumistega, mis on andnud talle unikaalse mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.

Tanel-Eiko Novikov (2000) on üks silmapaistvamaid uue põlvkonna Eesti interpreete, kes jõudis löökpillisolistina laiema tuntuseni pärast ERR’i ja Eesti Kontserdi telekonkursi “Klassikatähed 2018” võitu ning Eesti esindamist Klassika-Eurovisioonil Šotimaal.

Tanel esineb aktiivselt üle Eesti ning ta on solistina korduvalt esinenud ka teistes Baltimaades, Skandinaavia maades, kaugemal Euroopas, Venemaal ja Iisraelis, soleerides muu hulgas Peterburi Maria Teatri kontserdisaali ning Jeruusalemma Teatri Henry Crown Halli laval. Ta on mänginud ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Tel Aviv Soloists Kammerorkestri, Helsingi Politseiorkestri ja paljude teiste koosseisude ees. 

Kammermuusikuna on Tanel koos konkursi “Klassikatähed 2018” finalistide Ingely Laivi (oboe) ja Johannes Põldaga (viiul) moodustanud koosseisu Trio Trifecta, uudse virtuaalreaalseid pille rakendava löökpilliduo Lauri Metsvahiga ning löökpilliduo Heigo Rosinaga. Ühtlasi on Tanel värskelt moodustatud Eesti Löökpillikvarteti liige.

Taneli eesmärk on populariseerida löökpillimängu Eestis veelgi ja avardada marimba võimalusi sooloinstrumendina.
Toetajad:

Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvakultuuri Keskus
Pärnumaa Omavalitsuste Liit
Pärnu Postimees 
Häädemeeste vald
Saint-Gobain Eesti AS
 

kadri.leivategija@tmk.ee
5557 2092
No Address