Pärnu Linnaorkester: MUUSA PUUDUTUS

Kuupäev: 08.04.2022
Aeg: 18:00 - 23:59

MUUSA PUUDUTUS, 08. aprill 2022 18:00 Pärnu kontserdimaja

Pärnu Muusikakooli solistid 
Dirigent: Andres Kaljuste
Pärnu Linnaorkester 

MUUSA PUUDUTUS on traditsiooniline Pärnu Linnaorkestri ja Pärnu Muusikakooli ühiskontsert. See on alati oodatud sündmus ja seda eriti muusikakooli pere seas, sest orkestri ette soleerima õnnestub pääseda vähestel noortel muusikutel. Üle aasta toimuv muusikasündmus inspireerib ning annab solistidele omamoodi
tõuke professionaalse muusiku ameti valimise teel.  

PÄRNU LINNAORKESTER on loodud 1994. aastal. Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, Olari Elts, Paul Mägi, Vello Pähn, Arvo Volmer, Erki Pehk, György Selmeczi, Marcello Rota, Jüri Alperten. jt. Orkestri esimene peadirigent oli Loit Lepalaan. 2019.aastast on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd.

Orkester on osalenud mitmetes muusikalavastustes ja ooperites. Salvestatud on muusikat plaatidele.Pärnu Linnaorkester on sage esineja eesti muusikafestivalidel, koostööd on tehtud paljude festivali- ja kontserdikorraldajatega. Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest on Pärnu Linnaorkester kahel korral pälvinud Pärnu Muusika Aastapreemia (2002, 2007).
www.parnuorkester.ee

helen.erastus@parnuorkester.ee
Aida 4