Mara Ljutuk KEHA JA RUUMI MÄLU | taasavatud

Kuupäev: 04.05.2021 - 15.05.2021
Aeg: 11:00 - 17:00

,,Küsimus on väikestes asjades, millest kasvavad suured. Inimene on tundeolend. Ta näeb ja tunnetab maailma muljetena, irdlõikudena, mida peab terviklikuks tõeluseks. Ta suurendab asju ja pisendab neid. Ei jäta midagi endiseks. Inimene tõlgendab maailma sümbolitena ja laseb end mõjutada enese poolt välja mõeldud tähendustest. Sageli tajub ta neid märke füüsiliselt, oma kehaga.

Tõhusaimad muutumisvahendid on inimeses peidus. Neid ei saa kompida ega mõõta.

Keegi ei või teada, kes võiks kõrvalistuv isik edaspidi olla, kui ta saaks selleks loa.

Ja kui ta annaks endale ise selle loa".

See Esa Saarineni mõte on minu uue isiknäituse „Mälu“ inspiratsioonitekstiks.

„Mara Ljutjuki maalide sõnum on, et millist koormat ka kellelgi kanda ei tule või millist jälge see poleks ka jätnud, on see omaksvõtmise korral ilus“ (Triinu Soikmets).

Mara Ljutjuk sündis Tallinnas 1978. aastal. Eesti Kunstiakadeemias lõpetas ta maali eriala 2001. aastal ning omandas samas ka haridusteaduste magistrikraadi. Ta on täiendanud end vabades kunstides 2007. aastal Hispaanias Valencia Universidad Politécnicas. 2006. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu ning Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Alates 2004. aastast on tal olnud mitmeid isikunäitusi ning osalenud mitmetel ühisnäitustel aastast 2000. Maalimise kõrval tegeleb Mara näituste kureerimise ja kujundamisega, on aktiivselt seotud Evald Okase Muuseumi programmi kureerimise ja korraldamisega ning õpetab aeg-ajalt Eesti Kunstiakadeemias maalimist.

 

NB! Pärnu linnagaleriis nagu ka mujal avalikus ruumis kehtib maski kandmise kohustus!

alar@linnagalerii.ee
+372 443 6433
Nikolai 27, Pärnu, 80014 Pärnu maakond, Eesti