Manilaiu saare avastusretk

Kuupäev: 15.05.2021
Aeg: 12:00 - 17:00

Manilaiul asub Eesti tõenäoliselt parim saareköök. Siin ei asetata taldrikule ühte kilu, kõrvale kleenukest maitserohelise oksa ega tilgutata peale kahte piiska kastet. Siin saab kõhu täis. Veistest suvikõrvitsateni saarel kasvanud toorainest valminud road erinevatest maailma köökidest jõuavad lauale hurmava kohaliku aktsendiga ja portsu valid oma mao järgi. Sellele retkele tuleb tulla tühja kõhuga. Ilma naljata.

Pärnu lahe suudmealal asuvat ~4,5KM pikkust ja vaid kuni ~0,5KM laiust Manilaidu eraldab mandrist vaid viiv meresõitu. Elekter jõuab saarele läbi merealuse kaabli ja muudki tänapäevased mugavused on valdavalt käepärast. Haldusjaotuse järgi kuulub Manilaid muide Pärnu linna alla. Sellest sõltumata on see õige väikesaare tunne siin randudes kohe käepärast.

Enne eelmise sajandi keskpaika jäi Kihnu kitsaks 22-le perele, kes alustasid uut elu Manilaiul. Enne neid elas saarel üks leibkond, tehti heina ja aeg-ajalt peatusid kalurid. Tulenevalt sellisest taustast on kultuuriline side kahe saare vahel mõistagi tihe ja pea igalt sammult tuntav.

Täna leiame madalalt saarelt, mille suuremad tormid kohati lausa kolmeks võivad lahutada, armsa ridaküla aastaringse püsiasustuse ja suvituspaikadega, põneva saaremuuseumi, mitmekesist loodust, rõõmu linnuvaatlejatele ja seda õiget Kihnu maalammastki. Iseenesestmõistetavalt on saare tipus ka tuletorn olemas.

Manilaid on sobilik algajale saarehullule, mugavalt nakatumiseks. Merehaigust ei pea pelgama ja kuiva varbaga saab käidud. Aga toob ikka ja jälle muheluse ka palju merd ja saari näinud külastajate huulile.

TOIMUMISAEG
15.05.2021, kell 12.00, algus- ja lõpp-punkt Munalaiu sadam, Lao küla, Pärnumaa. Kogu retke puudutava info edastame registreerunutele e-posti teel. Ajakuluks retkele arvesta orienteeruvalt 4-5 tundi.

REGISTREERUMINE
Registreerumiseks saada e-kiri koos oma osalussoovi, nime ja kontakttelefoniga evente@evente.ee. Osalus 50€/osaleja. Facebooki lehel enda osalejaks või huvitatuks märkimine ei taga kohta retkel.

LISAINFO
Teejuhtideks saarteretkedel on valdavalt kohalikud elanikud või paigaga pikaajalist sidet omavad inimesed. Muu retkekorralduse eest seisab hea kaasasolev retkejuht.

Merel on päästevestide kasutamine kohustuslik (vestid korraldaja poolt). Vesti selga ei pane, tähendab jääd kaldale ja retkest ilma. Ohutus ennekõike.

Retkelised ei pea tasuma eraldi parkimistasu sadama territooriumil. Teavita korraldajat oma saabumisest, saad parkimispileti.

Retk sisaldab toitlustust. Erisoovidest (veganid, toidutalumatused) palume registreerumisel teavitada. Võimalusel arvestame.

Veidi joogipoolist endale kaasa võtta ei tee paha.

Arvesta, mereretkede toimumine sõltub ilmast, ebasoodsate ilmastikuolude korral endid Neptuni meelevalda andma me ei hakka, vajadusel tõstame retke sobilikumale päevale.

Küsimuste korral ära kõhkle ühendust võtmast.

Saarele prügi ei jäeta ja merel olles - kapteni sõna on seadus.

Meie korraldatavad väikesaarte retked on jõukohased kõigile nö tavalistele inimestele. Ei eelda märkimisväärset füüsilist vormi ja jalgsi läbitavad vahemaad pole pikad. Ilmastikuoludega tuleb alati arvestada.*

Tegu on avaliku plaanilise retkega, kuhu on oodatud kõik registreerunud üksikud huvilised ja väiksemad seltskonnad. Oma suurema** seltskonnaga saare külastamiseks saad kokkuleppel tellida eraldi retke, võta ühendust.

KORRALDAJA KONTAKT
50 52 419
evente@evente.ee

*Kui retke tutvustuses pole märgitud teisiti. Erivajaduste korral küsi lisainfot.

**Maksimaalne grupi suurus tulenevalt looduskaitselistest nõuetest ja korraldaja hinnangust

evente@evente.ee
Munalaiu sadam, Lao, 88110 Pärnu maakond, Eesti