KUMMITUSED / Kleer Maibaumi juubelietendus

Kuupäev: 27.08.2022
Aeg: 17:00 - 19:30

27. augustil kell 17.00 mängime  Henrik Ibseni näidendit „Kummitused“, mille peaosas mängib armastatud Endla Teatri näitleja Kleer Maibaum.

Kleer Maibaum, kes on Endla Teatri näitlejate ridades alates 2015 aastast, on teinud siin rolle ka külalisnäitlejana ühtekokku 15. lavastuses. Juba 431 korda on publik tema näitlejameisterlikkusele kaasa elada saanud. Seekord on aga eriline, kuna otsusekindel daam ja armastav ema, Helene Alving, keda Kleer Maibaum „Kummitustes“ kehastab jõuab publiku ette veel viimast korda ja seda näitlejanna juubeli puhul.

 

 

Homme on leskproua Helene Alvingu elu üks õnnelikem päev, sest homme avatakse pidulikult tema elutöö – lastekodu Helene abikaasa kapten Alvingu mälestuseks. Aga juba täna on Helene rõõmus ja õnnelik, sest üle pika aja on taas kodus tema poeg Osvald, kellest on kodust eemal kasvades saanud andekas ja suure tulevikuga kunstnik. Juba täna jätab Helene hüvasti kõige olnuga, heidab endalt mineviku taaga ning homme, pärast lastekodu avamist, hakkab ta elama just sellist elu, nagu on alati igatsenud – õnnelikku ja iseseisvat elu, millest õhkab samasugust elurõõmu nagu kõigist Osvaldi maalitud piltidest.
Aga Helene eilsel on juba täna tema homsega hoopis teistsugused plaanid. Minevikku maetud saladused ning kõneldud ja kõnelemata valed tulevad kummitustena tagasi ja nõuavad oma osa ka Helene ja Osvaldi tulevikust.

Lavastaja: Ingomar Vihmar

Autor:Henrik Ibsen

Tõlkija:Henrik Sepamaa

Kunstnik:Jaanus Vahtra 

Valguskunstnik: Elerin Tammel (TÜ VKA),

Juhendaja: Margus Vaigur

Muusikaline kujundaja: Ingomar Vihmar

Osades: Kleer Maibaum-Vihmar,Fatme Helge LeevaldNils Mattias Steinberg.

             Tambet Seling, Priit Loog

          Esietendus  9. novembril 2019 Endla Teatri Küünis.

 

Etendus on kolmes vaatuses ja kahe vaheajaga. Kestus koos vaheaegadega 2 h 40 min.

 
ain@endla.ee
0552 2310
Keskväljak 1