Keiti Vilmsi heategevuslik kalambuurinäitus “Neuroosiaia kuninganna”

Kuupäev: 10.09.2021 - 24.12.2021
Aeg: 17:00 - 10:00

Heategevusliku näituse fookuses on vaimne tervis.

Vilmsi kalambuurinäitus on Port Arturi Kaubanduskeskuses kavalalt laiali pikitud ning ootab end avastama. Kalambuurid on kujundanud graafiline disainer Johannes Naan.

Neuroosiaia kuninganna võtab ette vaimse tervise sõnavara ja keerab selle teravmeelselt kummuli.

Vaimse tervise mured pole näituse autorile võõrad. Kõik sõnamängud on Vilmsi jaoks isiklikult läbi tunnetatud, raskel ajal on olnud talle abiks just sõnakunst. See on autori esimene sellekujuline näitus väljaspool digimaailma.

Kalambuurinäituse külastamine on tasuta, kuid Keiti Vilms kutsub külastajaid üles toetama annetusega naiste tugikeskusi psühhiaatrilise abi võimaldamiseks. Paljud tugikeskustesse jõudnud naised vajavad kogetuga toimetulekuks psühhiaatri tuge, kuid riiklikult rahastatud vastuvõttude järjekorrad on erakordselt pikad. Vastuvõtt erapraksises on aga sageli liiga kallis nii abivajajale kui ka teda abistavale tugikeskusele.

Autorist: Keiti Vilms on pälvinud 2017. aastal Haridusministeeriumi Keeleteo auhinna, märtsis 2018 oli ta nomineeritud kulka vabaauhinnale korraga oma raamatu "@keitivilms" ja säutsude eest Twitteri kontol @keitivilms. Oma kalambuuride ja keeleteemaliste postitustega on Keiti Vilms tekitanud ja süvendanud paljudes jälgijates huvi ja armastust eesti keele vastu. Kunstnik Kiwa on öelnud, et Keiti Vilms saavutab minimaalsete võimalustega maksimaalse efekti.

Seda efekti tabama ootab näitus “Neuroosiaia kuninganna” Port Arturis kuni jõuludeni.

liisa@portartur.ee
5122 2632
Lai 11, Pärnu, 80011 Pärnu maakond, Eesti