In Graafika festivali näitused Pärnu Linnagaleriis: Urmas Viik/Carlos Barbenera/Ketter Raudmets

Kuupäev: 30.07.2022 - 19.08.2022
Aeg: 17:00 - 18:00

Alates 30. juulist on Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas avatud kolm näitust.

Urmas Viik “Dark Planet”

Carlos Barbenera graafika

Ketter Raudmets "I am Nature / Mina olen Loodus"

 

Urmas Viik “Dark Planet”

Urmas Viik on Tallinnas elav interdistsiplinaarne kunstnik ja raamatukujundaja. Ta on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia graafika erialal ja töötanud seejärel vabakutselise kunstnikuna. Alates 2005. aastast on ta Eesti kunstiakadeemia professor ja graafikaosakonna juhataja. Viik on illustreerinud umbes 30 lasteraamatut ning korraldanud isiku- ja rühmanäitusi Eestis ja mujal, sealhulgas osalenud Bratislava illustratsioonibiennaalil ning Riia pildiraamatute kvadriennaalil.

Viimastel aastatel on Viik osalenud ka eri meediume hõlmavas projektis „Brave Bunch in India“, mille keskmes on teise maailmasõja aegne Poola laste põgenikelaager Indias. Ta oli 2010. aastal IBBY aunimekirjas ja on pälvinud auhindu iga-aastastel illustratsioonivõistlustel.

 

Carlos Barbenera

on Nikaraagua kunstnik, kes elab ja töötab eksiilis Chicagos.
Cris Pig on väljaandes Printmaking Today kirjutanud Barbenera kohta nii (eesti keelde tõlkinud Taje Tross): Carlos Barberena de la Rocha protestigraafikal on kujutatud vasak- ja parempoolse totalitarismi vahelist räsitud rahutut maailma.
Carlos Barberena de la Rocha on üks neist kunstnikest, kes näib olevat pingevabalt virtuoosne, nagu tema oskused ja enesekindlus oleks täielikult vormunud siis, kui ta esimest korda lõikenoa kätte võttis. Tema kujundid annavad muidugi löögi vastu vahtimist, lõppude lõpuks on need lood protestist ja praegusel ajal, kui Ameerika viimase administratsiooni õudusunenägu on veel värskelt meeles, on protestimiseks palju ainest.
Väga paljuski hispaanlaste protestiplakatite traditsiooni järgi nagu aktivistist graafiku Carlos Cortez näol, ei kohta tema piltidel sugugi esivanemate kodukootud rahvalikkust.
Ta teosed, kuigi otsesed ja täis viha, on sellegipoolest slikid ja võrgutavad. Need on luksustooted, mida tahaks omada. Laenates Lõuna-Ameerikast populaarsed imagoloogilisi kujundeid ja tätoveeringu motiive rakendab ta need baroksete kerimismustrite ja mähkmetaustadega poliitilise sõnumi edastamiseks.

 

Ketter Raudmetsa isiknäitus "I am Nature / Mina olen Loodus" otsib ühisosa Looduse ja Inimese, Tehismaailma ja Naturaalse vahel.

Ketter Raudmets on Eesti fotograaf, kes paikneb juba mõnda aega Rootsis Stockholmis, pildistades seal loomi, loodust kui ka inimesi ja sündmusi.
Alguse fotograafiale sai ta 10 aastat tagasi, kui oma esimese kaameraga techno-sarja Mürk üritusi pildistama hakkas. Olles ülesse kasvanud nii maal kui linnas on tal side ja huvi mõlema keskkonna vastu.

Lisainfo ja In Graafika näituste programm:
https://www.facebook.com/events/720072665745609

galerii@linnagalerii.ee
Nikolai 27, Pärnu, 80014 Pärnu maakond, Eesti