Hea Toidu Festival – Grillfest

Kuupäev: 06.08.2021 - 07.08.2021
Aeg: 11:00 - 23:59

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021 toimub Pärnus Vallikääru aasal:

Reedel 6. august kell 11.00-24.00.

Laupäeval 7. august kell 11.00-24.00.

Sissepääs on tasuta!

Hea Toidu Festival - Grillfest toimub tänavu augustis.
Pärnu linnavalitsus ja MTÜ Grillfest leppisid kokku, et tavaliselt juuni teisel nädalavahetusel Pärnu Vallikääru aasal peetav Pärnu Grillfest lükkub sel aastal augustikuu algusse.

„Oleme augustikuu suhtes optimistlikud ja samas ka realistlikud. Kogenud korraldajatena oleme valmis ka siis tegutsema kehtivate piirangute raames ja teeme head koostööd ka teiste samal ajal Pärnus toimuvate üritustega,“ ütles Rätsep.

Hea Toidu Festival – Grillfest toimub looduskaunil Vallikääru aasal. 30 000 m2 suurune festivaliplats on valmis vastu võtma tuhandeid külastajaid, sissepääs on kõigile tasuta!

Grillfest ei ole juba ammu ainult rahvalik kogupere-grillipidu, vaid mitmekülgne ja sisukas toidufestival, kuhu on oodatud rõõmsad inimesed, kellele meeldib kaunis looduses ja heas seltskonnas huvitavat ja maitsvat toitu ning head kultuuriprogrammi nautida. Festivali missiooniks on tutvustada maailmale Eesti kaasaegset toidukultuuri, kvaliteetseid ja põnevaid toidutooteid ja teenuseid.

Festivali korraldajatel on õnnestunud suurest toidupeost arendada balti- ja põhjamaade regioonis omanäoline huviväärsus, mida lisaks kümnetele tuhandetele kodumaistele toidusõpradele külastab igal aastal ka suur hulk väliskülalisi. Põnev ja maitsev toit serveerituna looduskaunis paigas hea kultuuriprogrammi ja mõnusa festivalimeluga moodustab nauditava terviku, millest soovib osa saada igaüks. Lisaks pakub Grillfest tasuta sissepääsu ja eeskujulikku festivalikorraldust.

Festivaliala on jaotatud neljaks suureks teema-alaks. Eesti Toidulaadal osalevad enamasti väiketootjad ja käsitöölised. Festivali südamesse ehk tootjate ja restoranide alleele rajavad oma esindusplatsid suurtootjad ja maaletoojad, restoranid, baarid ja kohvikud. Siin asub ka lemmikloomarestoran. Eesti meistrivõistluste alleel selgitatakse festivali esimesel päeval välja riigi parim grillivõistkond Eesti koolidest ja teisel päeval Eesti meister grillimises. Laupäeval peetakse Vallikraavi kaldal Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake. Festivali suur ja uhke mängumaa sisustatakse erinevate tegevuste ja atraktsioonidega kõige väiksemate toidusõprade rõõmuks.

Toidufestivali peaesinejaks on igal aastal huvitav ja maitsev toit. Festivali lavadel tutvustatakse uut toidukaupa, Eesti Grilliliit annab üle aasta grilliauhinnad edukaimatele toodetele ja tootjatele ning esinevad suurepärased artistid igale heale maitsele. Grillfesti lõpetab mõlemal õhtul võimas ilutulestik - 2021. aastal taaselustavad Pyrocom ja Grillfest "Suur Pauk" ilutulestikutraditsiooni püromuusikali vormis. After-Grill peod jätkuvad festivali ametlikes klubides.

Ringi tänav T7, Pärnu, 80012 Pärnu maakond, Eesti