Flores de Musica – A-L. Eller ja T. Kerikmäe / Päikeseloojangu festival 2022

Kuupäev: 11.07.2022
Aeg: 20:00 - 21:15

Flores de Música 11. juuli kell 20 Kabli Ait
Tutvustus:

Anna-Liisa Eller - kromaatiline kannel, väikekannel
Taavi Kerikmäe - harmoonium, klavikord, teremin, süntesaator

Kandlemängija Anna-Liisa Elleri huvide orbiidis on ühteaegu nii varane kui nüüdismuusika,  Taavi Kerikmäe huvitub aga nii nüüdis-, eksperimentaal- kui elektronmuusikast. Nende ühise kontserdi fookuses on barokiajastu heliloojad ja vaiksekõlalised pillid ning kahe muusiku koostööst sünnivad uued tämbrid, värvid ja tekstuurid.
Anna-Liisa Eller (1988) on eesti kandlemängija. Ta on saavutanud silmapaistvaid tulemusi konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal, teiste seas esikohad 2008. aastal Vilniuses ja 2011. aastal Helsingis rahvusvahelistel kandlekonkurssidel, millest viimasel ta pälvis ka Koistinen kanteleeripreemia.
2020. aasta kevadel valmib Anna-Liisa sooloplaat

Tema erihuvi on varajane muusika ja nüüdismuusika. Ta on esinenud arvukatel muusikafestivalidel Eestis, Leedus, Poolas, Austrias, Hispaanias, Itaalias, Saksamaal, Norras ja Prantsusmaal. Ta on osalenud Eesti ja rahvusvaheliste varajase muusika ansamblite töös, nii solisti kui ka ansamblistina. Anna-Liisat seob aktiivne koostöö ansamblitega Supersonus (aasta 2019 suvel valmis ansambli esikplaat koostöös plaadifirmaga ECM), Kapsberger, Oni Wytars, Vox Clamantis, Floridante, Rondellus jt.

Taavi Kerikmäe (1976) on vabaimprovisatsiooni, elektroakustilise muusika ja nüüdismuusika esitaja ja helilooja, üks ansambli U: asutajaid. Kontsertidel esineb Taavi klaveril, mitmesugustel klahvpillidel, tereminil, eritellimusel ehitatud elektroonilistel instrumentidel ja live-elektroonikal. Ta on vabakutseline helikunstnik ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia nüüdis- ja eksperimentaalse muusika õppejõud. Interpreedina on ta esinenud arvukatel nüüdismuusika festivalidel ja töötanud heliloojatega nagu Pierre Boulez, Tristan Murail, Vinko Globokar, Kaija Saariaho, François-Bernard Mâche, Alessandro Solbiatti, Louis Andriessen, Helena Tulve jpt.
Improvisatsiooni alal on ta teinud koostööd tippmuusikutega nagu Chris Cutler, Fred Frith, Michel Doneda, Le Quan Ninh, Jacques DiDonato, Mart Soo, Isabelle Duthoit, Eric Echampard, Uchihashi Kazuhiza, Paul Lovens, European Improvisers Orchestra jpt. 2016. aastal omistas Prantsuse Vabariik talle kunstide ja kirjanduse rüütlikraadi ordeni Chevalier des Arts et des Lettres.

 Toetajad:

Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvakultuuri Keskus
Pärnumaa Omavalitsuste Liit
Pärnu Postimees 
Häädemeeste vald
Saint-Gobain Eesti AS

kadri.leivategija@tmk.ee
5557 2092
Kabli