Duo Ruut / Päikeseloojangu festival 2021

Kuupäev: 08.07.2021
Aeg: 20:00 - 23:59

08.juuli kell 20

Häädemeeste apostlik-õigeusu kirik

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid - nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

Duo Ruudu debüütalbum “Tuule sõnad” ilmus 2019. aastal ning see pälvis Etnokulpidel 2020 Aasta Debüütalbumi tiitli. Album  nomineeriti Eesti Muusikaauhindadel 2021 Aasta Debüütalbumi ning Aasta Etno/Folk Albumi kategooriates.

Oma lühikese tegutsemisaja jooksul on Duo Ruut jõudnud tuuritada mööda maailma, sh näiteks Jaapanis ning valdkonna ühel mainekaimal festivalil Celtic Connections Glasgows. 

“Köitvate helidega ühes on tähendus. Vanadelt külalaulikutelt pärit lugude arhailisuse all peitub miski sügav, aegadeülene, samastutav” - Müürileht
Festivali toetavad

Festivali toetavad: Kultuuriministeerim, Kultuurkapital, rahvakultuuri Keskselts, Häädemeeste vald, Pärnu Postimees, Aitan Lapsi

 

kadri.leivategija@tmk.ee
5557 2092
Kooli 23