Avatud aia päevad Maie Aias – varasuvised õitsejad

Kuupäev: 05.06.2022
Aeg: 10:00 - 18:00

Paikusel, Pärnumaal avab Maie Aed taas oma inglise stiilis kujundatud iluaia tasuta külastuseks! Lisaks aiale on 04.-05.06 kella 10-18ni avatud püsilillede müügiplats.

Turbaaias alustavad õitsemisega eri rododendroni liigid ja sordid, püsikupeenardes mitmed kaunid laugud ja põnevad varasuvised püsililled.
Perenaine Maie Vridolin annab nõu turbaaia rajamisest ja sinna sobivatest liikidest ja loomulikult saab head nõu ka püsilillede
kasvatamise ja kasutamise kohta aiakujunduses!

Maie on erialaharidusega aednik, kes jagab meelsasti oma kogemusi kõigi (ilu)aianduse huvilistega. Maie värvikas kollektsioonaed Paikuse aleviku südames, Pärnus, on inspiratsiooniks ja ideede allikaks kõigile aiasõpradele. 

"Iluaed ning taimedega tegelemine on minu elu suur armastus, millele pühendan iga vaba hetke."

1200 m2 aias on esimese püsielaniku – mägimänni ümber kujundatud rododendronite, kanarbike, sõnajalgade, kõrrelistega ja teiste taimedega turba- ja varjuaed; erinevate põõsaste ja okaspuudega raamitud värvikad püsilillepeenrad; ilutiigi kaldale rajatud niiskuslembeliste taimede peenar; kiviktaimla ja palju muud. Liigirikkas püsililledega kujundatud aias on oma koht nii okaspuudel, põõsastel, ronitaimedel kui ka sibullilledel.

 

 

maie.vridolin@hotmail.com
5662 1978
Västriku 17, Paikuse, 86602 Pärnu maakond, Eesti